Biblioteka szkolna znajduje się w sali numer 9 na parterze budynku A. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00. W roku szkolnym 2018/2019 opiekunami biblioteki są: mgr Cecylia Buczko i mgr Katarzyna Sobek.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej mogą korzystać z wypożyczalni
i czytelni. W wypożyczalni dostępne są aktualne lektury szkolne, a także bogaty zbiór baśni i bajek oraz książek dla dzieci i młodzieży. Księgozbiór został wzbogacony również o nowe pozycje (aż 711) zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Biblioteka szkolna gromadzi i udostępnia wszystkim uczniom podręczniki i materiały ćwiczeniowe. Nauczyciele bibliotekarze posługują się elektronicznym systemem MOL NET +, co znacznie usprawnia proces wypożyczania.

W czytelni znajdują się stoliki, przy których uczniowie mogą przygotowywać się do lekcji, spędzać czas podczas przerw oraz przed i po zajęciach. Mogą wówczas korzystać z księgozbioru podręcznego, w skład którego wchodzą: słowniki, atlasy, albumy, encyklopedie, przewodniki. Czytelnicy często korzystają z kącika czasopism, w którym znajdują się między innymi takie pozycje jak: „Victor Junior", „Świerszczyk", „O.K", „National Geographic", „Kraina zwierząt", „Kaczor Donald" oraz magazyn dwujęzyczny „Odkrywca”. Czytelnia dysponuje także zbiorem materiałów audiowizualnych (płyt CD, DVD, audiobooków) wykorzystywanych podczas lekcji.

 

 

W jaki sposób można było zostać rycerzem, czym charakteryzował się średniowieczny rycerz i czy dzisiaj można spotkać rycerza? Na te i inne pytania próbowali znaleźć odpowiedź pierwszoklasiści biorący udział w projekcie edukacyjnym „Jak zostać rycerzem", który realizowany był w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Więcej…

 

Uczniowie klas II i III szkoły podstawowej zostali zaproszeni do udziału w trwającej 21 dni akcji czytelniczej. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica jest nagradzane w szkole naklejką Słodziaka. Dzieci umieszczą ją w albumie ucznia „Czytaj codziennie". Systematyczne kolekcjonowanie naklejek jest przepustką do wzięcia udziału w konkursie ogólnopolskim.

Więcej…

 

W naszej szkole maj jest miesiącem, w którym biblioteka organizuje szereg wydarzeń zachęcających do czytania książek.
Wszyscy uczniowie klas I – III szkoły podstawowej zostali zaproszeni do udziału w projekcie edukacyjnym „W krainie wierszy Danuty Wawiłow", którego głównym celem było rozwijanie zainteresowań poezją. Wychowawcy poprowadzili zajęcia, podczas których dzieci poznały twórczością Danuty Wawiłow oraz różnorodne techniki przygotowujące do recytacji. Następnie uczniowie prezentowali wiersze podczas klasowego konkursu recytatorskiego.

Więcej…

 


„Nie zamykaj drzwi wyobraźni, ale wędruj ze mną
do krainy marzeń – spotkamy się tam razem znów!
Wiesz gdzie? W krainie naszych snów...
Zrób wszystko, bym była blisko Ciebie, (...)"

„W krainie marzeń"

Więcej…

 

W dniach 12 – 14 lutego 2018 r. odbył się szkolny Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany przez nauczycielki biblioteki szkolnej. Przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej, IV – VII szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów.

Więcej…

 
Więcej artykułów…

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

baner3

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj381
mod_vvisit_counterWczoraj383
mod_vvisit_counterTen miesiąc5395
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc9480

Aktualnie: gości 12 połączonych
Twoje IP: 34.236.216.93
 , 
Dzisaj jest: 15 Paź, 2019