Nasza szkoła już drugi rok uczestniczy w ogólnopolskim programie „Mistrzowie kodowania". Podczas zajęć prowadzonych przez nauczycieli zajęć komputerowych chętni uczniowie klas V i VI zdobywają nowe kompetencje w zakresie technologii informacyjnej.
Urządzenia informatyczne znajdują się w większości polskich domów i są przedmiotem zainteresowania dzieci w wieku szkolnym. Dlatego właśnie warto uczyć najmłodszych, jak mądrze z nich korzystać. Znajomość języków programistycznych nie jest już tylko domeną informatyków. Zdolność kodowania rozwija w młodych ludziach kreatywne myślenie oraz umiejętności analityczne. W obecnym, coraz bardziej zdominowanym przez cyfryzację świecie, język programowania jest kolejnym, który każdy człowiek powinien znać, choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany.
Dzieci chętnie borą udział w zajęciach, w ramach których poprzez zabawę rozwijają swoje zdolności informatyczne. Projektując własne gry, wykazują się dużą pomysłowością, cieszą się swoimi osiągnięciami, wychodzą z własną inicjatywą. Niejednokrotnie wykonane na zajęciach zadanie, uczniowie poddają modyfikacji w domu i dzielą się wynikami swojej pracy z kolegami i koleżankami.
W ramach programu nasza szkoła w tym oraz ubiegłym roku wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek. Przyłączenie się do tej akcji pozwoliło nam zaistnieć na międzynarodowej mapie wydarzeń informatycznych pośród tysięcy szkół, placówek i instytucji z całej Europy.

Anna Lenart-Kulig - nauczycielka

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj66
mod_vvisit_counterWczoraj848
mod_vvisit_counterTen miesiąc6371
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc7521

Aktualnie: gości 23, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 44.210.99.209
 , 
Dzisaj jest: 21 Kwi, 2024