Od 24 do 27 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie kadry pedagogicznej w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ „FOCUS": Developing Learning, Life and Interpersonal skills through a new Form – teaching CUrricula for Secondary students. W spotkaniu brało udział dwunastu nauczycieli i dyrektorów ze szkół partnerskich z Danii, Rumunii oraz Grecji. Przybyli goście prowadzili zajęcia z młodzieżą, brali udział w wykładach m.in. na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz pogłębiali wiedzę o naszym regionie podczas wycieczek i wizyt studyjnych.


W tych dniach członkowie delegacji oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp. uczestniczyli w lekcjach dedykowanych następującym tematom: „Learning styles", „The learning process: Learn-Revise-Learn again", „Effective communication", „Bullying and teamwork" i „Time and money management". Podczas ich realizacji wykorzystane zostały różnorodne metody pracy: drama, dyskusja, praca projektowa, pantomima i prezentacja.
Kolejnym punktem wizyty był udział w warsztatach, które poprowadził dr Piotr Pudło z Instytutu Psychologii i Rozwoju oraz wykładzie zorganizowanym na Uniwersytecie Rzeszowskim prowadzonym przez mgr Annę Englert-Bator. Nasi goście odwiedzili także Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie. O jego działalności opowiedziały dr Anna Pięta-Szawara i mgr Agnieszka Huzarska. Inicjatorami i współorganizatorami spotkania na Uniwersytecie Rzeszowskim byli: dr hab. Beata Szluz, prof. UR (Zakład Socjologii Problemów Społecznych) oraz dr hab. Wojciech Walat, prof. UR (Zakład Dydaktyki i Systemów Edukacyjnych).
Obok wspomnianych zajęć dydaktycznych nauczyciele wzięli udział w ciekawych wycieczkach. Zwiedzili m.in. Zamek w Łańcut oraz Muzeum Rodziny Ulmów w Markowej. Program kulturalny dopełnił koncert muzyki klasycznej w Filharmonii Podkarpackiej. Wizytę zakończyła uroczysta kolacja, podczas której Zastępca Burmistrza Jerzy Komaniecki podkreślił znaczenie projektu Erasmus+ dla kształtowania osobowości i umiejętności młodych ludzi oraz zwrócił uwagę na konieczność podnoszenia kwalifikacji przez nauczycieli.
Szkolenie zorganizowane przez naszą szkołę było okazją do wymiany doświadczeń oraz szansą na zawarcie przyjaźni ponad granicami. Inicjatywę wsparli Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj oraz Dyrektor MGDK w Głogowie Młp. Dariusz Lewandowski – Socha.
Projekt „FOCUS", finansowany ze środków Unii Europejskiej, jest kontynuacją wieloletniej współpracy Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp. z placówkami w innych krajach europejskich. Program koncentruje się na rozwijaniu umiejętności społecznych i emocjonalnych uczniów. Celem dwuletniej współpracy ze szkołami z Danii, Grecji i Rumunii jest doskonalenie sprawności posługiwania się językiem angielskim oraz poznanie kultury krajów partnerskich dzięki zagranicznym wymianom młodzieży. Najbliższa z nich odbędzie się wiosną w Danii.

 

Sabina Malik - koordynator

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj115
mod_vvisit_counterWczoraj848
mod_vvisit_counterTen miesiąc6420
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc7521

Aktualnie: gości 23 połączonych
Twoje IP: 44.210.99.209
 , 
Dzisaj jest: 21 Kwi, 2024