Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w okresie przedświątecznym odbył się konkurs plastyczny na najpiękniejszą palmę wielkanocną, który zorganizowany został przez Szkolne Koło Caritas. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III i IV-VII szkoły podstawowej. Autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni. Otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyły Dyrektor Szkoły - pani Beata Grodecka oraz Wicedyrektor - pani Agnieszka Kowalska.
Wszystkie palmy zostały umieszczone na okolicznościowej wystawie i przez kilka dni zdobiły korytarz budynku B naszej szkoły. Następnie uczniowie zabrali je do swoich domów, by w Niedziele Palmową udać się z nimi do kościoła na uroczystą mszę świętą. Święcenie palm wielkanocnych to piękna tradycja, według której palmy chronią domowników przed nieszczęściem. Są symbolem męki, ale również triumfu i zmartwychwstania Jezusa oraz nieśmiertelności duszy ludzkiej.

Grażyna Mularska – nauczycielka

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj213
mod_vvisit_counterWczoraj763
mod_vvisit_counterTen miesiąc11259
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc17214

Aktualnie: gości 15 połączonych
Twoje IP: 3.230.173.188
 , 
Dzisaj jest: 23 Cze, 2024