Gimnazjaliści z klasy 3a zdobyli drugie miejsce w międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez portal „Consumer Classroom" pod patronatem Komisji Europejskiej. W nagrodę nasza szkoła otrzymała kamerę sportową GoPro. Temat przewodni czwartej edycji konkursu to „Mądrzy konsumenci energii". Zadaniem uczniów było zaprojektowanie strony internetowej, zawierającej porady umożliwiające zmniejszenie zużycia energii przez nastolatków.
Jednym z warunków przystąpienia do współzawodnictwa było podjęcie współpracy z inną szkołą ponadpodstawową w Unii Europejskiej. Projekt naszych uczniów, „Be Energy Wise", był realizowany w partnerstwie z Colegiul Tehnic Ana Aslan w Cluj-Napoca. Uczniowie z obu klas, polskiej i rumuńskiej, najpierw dzielili się informacjami o swoim codziennym zachowaniu jako konsumentów energii, zwyczajach dotyczących transportu, ogrzewania w domu, oświetlenia, zużycia wody, efektywności energetycznej urządzeń domowych, a następnie porównywali zebrane informacje.
Infografiki, filmy, quizy i animacje (można je zobaczyć tutaj), które przygotowała młodzież prezentują liczne pomysły dotyczące tego, jak mądrze gospodarować energią, wpływać na kwestie związane ze zmianą klimatu oraz dbać o bardziej zrównoważony świat.

Sabina Malik, Marek Kwas – opiekunowie projektu

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj157
mod_vvisit_counterWczoraj300
mod_vvisit_counterTen miesiąc7077
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc7521

Aktualnie: gości 23 połączonych
Twoje IP: 3.233.242.67
 , 
Dzisaj jest: 23 Kwi, 2024