Uczennice naszej szkoły Paulina Duda i Agata Bazan zostały posłankami na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży!
W 2018 r. obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym tytuł tegorocznej sesji SDiM nawiązuje do okresu w historii, kiedy nasz kraj po 123 latach niewoli pojawił się ponownie na mapie Europy. Do projektu zgłosiły się 384 dwuosobowe zespoły. Ich zadanie polegało m.in. na zaplanowaniu kampanii wyborczej posła bądź posłanki do Sejmu Ustawodawczego lub Sejmu I kadencji z uwzględnieniem środków przekazu dostępnych w latach 1919-1922.
Do walki o mandat poselski przystąpiły dwa zespoły reprezentujące naszą szkołę: Paulina Duda i Agata Bazan oraz Aleksandra Gancarz i Paulina Surowiec. Zwycięska drużyna zorganizowała debatę przedwyborczą prezentując program wyborczy i dorobek Ireny Kosmowskiej oraz Ireny Puzynianki. Następnie zaprezentowała go na forum społeczności lokalnej. Uczestniczki przygotowały ulotki i plakaty wyborcze oraz ankiety badające znajomość dokonań postaci i sytuacji w Polsce u progu niepodległości.
Podjęte działania wymagały od uczestniczek dużego wkładu pracy, zaangażowania oraz poznania realiów życia II Rzeczpospolitej. Obu zespołom serdecznie gratulujemy! W nagrodę Paulina Duda i Agata Bazan wezmą udział w obradach w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca br.

Małgorzata Czech – opiekun

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj300
mod_vvisit_counterWczoraj224
mod_vvisit_counterTen miesiąc6216
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc17214

Aktualnie: gości 27 połączonych
Twoje IP: 3.236.143.154
 , 
Dzisaj jest: 13 Cze, 2024