W naszej szkole maj jest miesiącem, w którym biblioteka organizuje szereg wydarzeń zachęcających do czytania książek.
Wszyscy uczniowie klas I – III szkoły podstawowej zostali zaproszeni do udziału w projekcie edukacyjnym „W krainie wierszy Danuty Wawiłow", którego głównym celem było rozwijanie zainteresowań poezją. Wychowawcy poprowadzili zajęcia, podczas których dzieci poznały twórczością Danuty Wawiłow oraz różnorodne techniki przygotowujące do recytacji. Następnie uczniowie prezentowali wiersze podczas klasowego konkursu recytatorskiego.

Zwycięzcy wzięli udział w Szkolnym konkursie recytatorskim, który odbył się 29 maja br. Honorowy patronat nad konkursem objął pan Robert Borkowski - dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Głogowie Młp. Uczestnicy doskonale zaprezentowali twórczość poetki, nikt nie miał problemu z dykcją ani właściwą artykulacją.
Jury przyznało nagrody następującym osobom:

 

I miejsce - Beniamin Depa z kl. I „b",
II miejsce - Milena Węglowska z kl. III „b",
III miejsce - Pola Kopeć z kl. III „f",
IV miejsce Jakub Gajecki z I „a".

Wyróżnienia wręczono: Dawidowi Baranowi z kl., II „a", Antoniemu Depie z kl. I „c", Hubertowi Sobolewskiemu z kl. III „e" oraz Julii Alberskiej z kl. III „g".

Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej zostali zaproszeni do udziału w akcji „Całe miasto czyta dzieciom". W dniach 16–17 maja br. gościliśmy w naszej szkole rodziców i dziadków, którzy czytali dzieciom utwory o tematyce patriotycznej. Następnie uczniowie zainspirowani tekstami wykonali prace plastyczne. Najciekawsze z nich zostały nagrodzone.
Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce - Jakub Gaweł z kl. III „e",
II miejsce - Jan Białek z kl. I „c",
III miejsce - Milena Węglowska z kl. III „b".
Wyróżnienia otrzymali: Jakub Kogut kl. III „f", Michał Cynar kl. II „a" i Aleksander Wojton kl. „d".

Klasy IV i VII wzięły udział w „Quizie wiedzy o lekturach szkolnych". Najbardziej oczytani przedstawiciele poszczególnych klas rozwiązywali testy sprawdzające znajomość treści i problematyki lektur szkolnych. Jury po sprawdzeniu prac wyłoniło zwycięzców.
W kategorii klas IV:

I miejsce – Wiktoria Bolka kl. IV a,
II miejsce – Nikola Kubas kl. IV a,
III miejsce - Wojciech Rogala kl. IV b.
Wyróżniania: Milena Bazan kl. IV d, Marta Brzezińska kl. IV g, Michał Madej kl. IV f.

W kategorii klas VII:

I miejsce – Karolina Rusin kl. VII a,
II miejsce – Mikołaj Suszek kl. VII a, Aleksander Granat kl. VII b.
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Nagrodzono również uczniów, którzy w roku szkolnym 2017/2018 wypożyczyli najwięcej książek.

W kategorii klas I – III:

I miejsce - Malwina Grochala z kl. I „c",
II miejsce - Pola Kopeć z kl. III „f",
III miejsce - Konrad Ryczek z kl. II „b".

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce - Justyna Dziok z kl. IV „d",
II miejsce - Alicja Mroczka z kl. V „c",
III miejsce - Damian Drómla z kl. VI „c"

Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Zwieńczeniem tegorocznych Majowych Dni Książki była ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam". 8 czerwca br. wszyscy uczniowie pod opieką wychowawców udali się w różne nietypowe miejsca. Czytających uczniów można było spotkać nad Stawem Traczewskim, na Górce Dębowej, na głogowskim rynku, w Parku Grabina oraz ogrodzie ekologicznym „Niezapominajka". Miła atmosfera spotkania, piękno przyrody oraz ciekawa lektura ulubionej książki udowodniły wszystkim uczestnikom naszej akcji, że czytanie to świetny sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu. Z pewnością w przyszłym roku to powtórzymy!

Katarzyna Sobek - nauczycielka

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj382
mod_vvisit_counterWczoraj825
mod_vvisit_counterTen miesiąc12782
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc12081

Aktualnie: gości 26, 
botów 3 połączonych
Twoje IP: 34.238.189.240
 , 
Dzisaj jest: 28 Mar, 2023