zdjecie01191 października na stadionie UR / Resovia w Rzeszowie przeprowadzono pierwszy finał wojewódzki w roku szkolnym 2013/2014 - Mistrzostwa SZS w Lekkiej Atletyce rozgrywane w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Awans do tych zawodów wywalczyły dwie uczennice naszej szkoły: Gabriela Kondras i Patrycja Piwońska.

Wzięło w nich udział ok 500 młodych sportowców ze wszystkich powiatów naszego województwa. Zawodnicy startowali w kilku konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60m, bieg na 600m(dz.) i 1000m (chł.), skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, w których padło bardzo wiele dobrych wyników.
Patrycja awansowała do ścisłego finału najlepiej skaczących w dal dziewcząt w województwie podkarpackim. Po rundzie finałowej zajęła VII m-ce.
Gabriela natomiast oddając rzut piłeczką palantową na odległość 42,5m nie dała szans rywalkom i zwyciężyła, uzyskując znaczącą przewagę nad mini. Dzięki tej wygranej została mistrzynią województwa podkarpackiego w rzucie piłeczką palantową dziewcząt i podczas tych zawodów ustanowiła rekord szkoły.
Uczennicom oraz im rodzicom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.