swiss contributionZespół Szkół w Głogowie Młp. oraz pozostałe szkoły z naszej gminy zostały zaproszone do udziału w projekcie „Młodzież ma wpływ. Model włączania młodych ludzi do procesów podejmowania decyzji w szkole i społeczności lokalnej”. Jest to wielkie wyróżnienie, bo Głogów Młp. jest jedną z sześciu gmin na terenie Polski uczestniczących w tym przedsięwzięciu. Projekt ten koordynuje Fundacja Civis Polonus z Warszawy, a współfinansowany jest w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Projekt „Młodzież ma wpływ” jest realizowany jednocześnie w szkole podstawowej i gimnazjum, jego opiekunami są panie: Renata Rusin, Elżbieta Szajna i Katarzyna Sobek oraz Urszula Chorzępa - Przybusz, Sabina Malik, Bożena Kluz. Projekt w naszej szkole będzie trwał do marca 2014 roku. Wśród wielu różnych zadań, jakie będą wykonywane, znajdą się m. in.: zorganizowanie debaty na temat regulaminu, przeprowadzenie konsultacji w sprawie tworzonego dokumentu, spotkanie reprezentacji samorządu z dyrekcją. Istotą wszystkich działań jest stworzenie przez uczniów regulaminu wyborów i działalności organów Samorządu Uczniowskiego w szkole, skonsultowanie go z całą społecznością szkolną oraz przeprowadzenie głosowania w sprawie uchwalenia go. Samorząd Uczniowski to sposób na systematyczne działanie obywatelskie, które kształtuje kompetencje młodych ludzi, uczy ich, jak podejmuje się ważne decyzje i pozwala współdecydować o sprawach priorytetowych. Nasi wychowankowie mają okazję poznawać mechanizmy demokratyczne i przećwiczyć aktywne uczestnictwo w życiu obywatelskim.

Ideą projektu jest wsparcie nauczycieli i władz lokalnych w tworzeniu możliwości praktykowania aktywności obywatelskiej przez młodych ludzi. Młodzi mieszkańcy, którzy chcą i potrafią wyrażać swoje opinie o sprawach publicznych, podejmować własne inicjatywy, nie są obojętni na problemy lokalne, stanowią ważny kapitał społeczny dla rozwoju szkoły, miasta, gminy.

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj155
mod_vvisit_counterWczoraj178
mod_vvisit_counterTen miesiąc6929
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc17214

Aktualnie: gości 21 połączonych
Twoje IP: 44.221.66.130
 , 
Dzisaj jest: 16 Cze, 2024