13 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Rzeszowie odbyła się debata podsumowująca realizację projektu „Chrońmy młodość w Sieci", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej Integracja. W spotkaniu wzięło udział około stu pięćdziesięciu liderów młodzieżowych, w tym sześcioro uczniów naszej szkoły - Aneta Kubika, Wiktoria Wojnarska, Agata Bazan, Karolina Bazan, Martyna Łuc i Kamil Szeliga.
Gospodarzami spotkania była młodzież, która prowadziła debatę proponując tematy do dyskusji z wykorzystaniem metody „open space". Spośród dziewięciu grup dyskusyjnych uczestnicy wybrali jedną, w której wymienili się poglądami i swoimi spostrzeżeniami na tematy ważne z punktu widzenia młodego człowieka, wzbudzające ich zainteresowanie. Wśród poruszanych problemów znalazły się: „Mogę myśleć inaczej-tolerancja, akceptacja, realia...", „Pewny siebie czy bezczelny", „Moje poglądy, moje zdanie-mam prawo", „Ideał a realność", „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń", „Zainfekowani sektą", „Ja i inne szare komórki w organizmie świata", „Jasne
i ciemne strony miłości młodzieńczej XXI w." oraz „Warning Challange". Zaproponowana forma debaty spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, która z zaangażowaniem podjęła dyskusję na stawiane przed nią zagadnienia. Podsumowując spotkanie uczestnicy wyrazili przekonanie, że poruszane w niej problemy i zagadnienia przyczynią się do zwiększenia świadomości zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią.
Zorganizowana debata i sposób jej prowadzenia był doskonałą okazją do ponownego spotkania liderów, wymiany wzajemnych doświadczeń, inspiracji i poszukiwania nowych rozwiązań dla przyszłości młodzieży. Liderom z naszej szkoły dziękujemy za zaangażowanie w realizację projektu i życzymy sukcesów w doskonaleniu swoich kompetencji psychospołecznych.

Beata Dyrda-Guzior - pedagog szkolny

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj95
mod_vvisit_counterWczoraj178
mod_vvisit_counterTen miesiąc6869
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc17214

Aktualnie: gości 21 połączonych
Twoje IP: 44.221.66.130
 , 
Dzisaj jest: 16 Cze, 2024