TICC – „Teacher as Interactive Content Creator" – to kolejny projekt Erasmus + realizowany przez naszą szkołę. Tym razem jednak występujemy w nowej roli koordynatora, współpracując ze szkołami i instytucjami z czterech krajów europejskich. Naszymi partnerami są:
Danmar Computers – Rzeszów, Polska
School Inspectorate – Arges County – Pitesti, Rumunia
Instituto Statale E. Montale – Pontedera, Włochy
Iberica Education Group – Berlin, Niemcy
ETIC_Algavre – Faro, Portugalia


Projekt skupia się głównie na nauczaniu języków obcych, a jego najważniejszym celem jest wyposażenie nauczycieli w umiejętności cyfrowe, umożliwiające im tworzenie własnych interaktywnych treści, które mają bardzo duży potencjał i przekładają się na zwiększenie motywacji uczniów. W ramach realizacji projektu opracowane zostaną trzy ważne rezultaty. Pierwszym z nich będzie interaktywny poradnik dla nauczycieli, zawierający różne materiały szkoleniowe i będący źródłem inspiracji. Drugim rezultatem będzie stworzenie innowacyjnej platformy, ogólnodostępnej dla wszystkich, zawierającej interaktywne treści, promującej w środowisku nauczycieli wykorzystanie angażujących cyfrowych materiałów dydaktycznych. Ostatnim rezultatem będzie stworzenie „Najlepszych praktyk", które pomogą zrozumieć koncepcję projektu, jego potencjał i dotrą do szerokiego grona zainteresowanych tematem wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie nauczania języków obcych.
Projekt TICC będzie prowadzony w naszej szkole od października 2018 roku do września 2020 roku. W całości jest finansowany przez Komisję Europejską. Zaangażowanie w jego realizację pozwoli nauczycielom na zdobycie nowych umiejętności i na wymianę doświadczeń z kolegami z krajów partnerskich, umożliwi również udział w interesujących szkoleniach, poświęconych wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy z uczniami, a tego właśnie wymaga współczesna szkoła.

Małgorzata Furman
nauczyciel języka polskiego i języka angielskiego
koordynator projektu

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj34
mod_vvisit_counterWczoraj725
mod_vvisit_counterTen miesiąc34
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15064

Aktualnie: gości 18, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 3.233.219.103
 , 
Dzisaj jest: 01 Cze, 2023