Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji promującej czytelnictwo „Najdłuższa Książka Świata" organizowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie oraz Studenckie Koło Naukowe Animatorów Kultury Literackiej Dzieci przy Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Inicjatywa ta polegała na zilustrowaniu zwierzęcej postaci literackiej. Uczniowie klas I – III bardzo chętnie wykonali przepiękne prace, które zostały przekazane do organizatora, a następnie złożone w „Najdłuższą Książkę Świata." W tym roku dzieci nadesłały 1127 prac, z nich powstała księga o długości 474 metrów. Z naszej szkoły aż 34 prace zostały włączone do tej książki. Ich autorzy otrzymali pamiątkowe nagrody rzeczowe.
W najbliższym czasie „Najdłuższa Książka Świata" zostanie zdigitalizowana i zaprezentowana na stronie internetowej www.wimbp.rzeszow.pl. Znajdą się tam ilustracje następujących uczniów naszej szkoły: Diany Barczak Ic, Jana Białka IIc, Julii Białek Ib, Mileny Bliźniak IIa, Miłosza Chodora Id, Zuzanny Cichoń IIc, Tobiasza Doleckiego Ia, Macieja Dyraka IIb, Małgorzaty Gancarz IIb, Kai Gontek IIIa, Oliwii Gut IIIb, Zuzanny Iskry Ia, Aleksandry Jędrych IIb, Oskara Kamlera IIb, Jana Kawy Ic, Karoliny Kołodziej Ic, Maszy Kryvenczenko Ib, Mileny Krzyśko IIIb, Anny Majchrowskiej IIIa, Natalii Molędy IId, Nikoli Migut IId, Pauliny Nowickiej Ib, Leny Olejarczyk IId, Weroniki Ozgi IIIb, Mileny Pawlak IIb, Gabrieli Penar IIb, Kingi Piątek IIIb, Wiktorii Piwońskiej IIb, Aleksandry Poteruchy IIc, Lilli Poźniak Ia, Szymona Słowika IIc, Oliwii Stec IIIb, Róży Wasiczko IId i Gabriela Winiarskiego IIIa.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach czytelniczych.

Katarzyna Sobek – nauczycielka języka polskiego

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj68
mod_vvisit_counterWczoraj249
mod_vvisit_counterTen miesiąc1376
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc6761

Aktualnie: gości 10 połączonych
Twoje IP: 34.201.3.10
 , 
Dzisaj jest: 06 Gru, 2020