Dwa lata temu społeczność naszej szkoły podjęła inicjatywę zebrania środków na odnowienie – znajdującego się w szkolnej gablocie – sztandaru Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół." Pragnęliśmy w ten sposób włączyć się w działania upamiętniające 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i dokonać renowacji tego wyjątkowego świadka historii. Dzięki wsparciu finansowemu prywatnych osób (w znacznej mierze rodziców naszych uczniów oraz pracowników szkoły), a także lokalnych firm i instytucji, udało się zebrać potrzebną kwotę. Przekazana ona została pracowni konserwatorskiej, która podjęła się odnowienia sztandaru.
Na początku czerwca zakończyły się prace renowacyjne i sztandar przywieziony został do szkoły. Przepięknie odnowiony, z uzupełnionymi ubytkami materiału i wyhaftowanymi brakującymi literami, wspaniale prezentuje się w szkolnej gablocie. Odzyskał swój dawny blask, przyćmiony wcześniej burzliwą, ponad stuletnią historią i z powrotem stał się ważnym, choć niemym świadkiem dziejów lokalnej społeczności. Stanowi też dowód na to, że wspólnymi siłami można dokonać rzeczy wielkich.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego niełatwego i kosztownego przedsięwzięcia.

Renata Rusin
nauczycielka języka polskiego

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj25
mod_vvisit_counterWczoraj98
mod_vvisit_counterTen miesiąc1601
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc6477

Aktualnie: gości 7 połączonych
Twoje IP: 3.228.220.31
 , 
Dzisaj jest: 14 Sie, 2020