28 maja, w przypadającą w tym roku 40. rocznicę śmierci ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, cała społeczność szkoły podstawowej uczciła pamięć swojego Patrona. Obchody to szczególne, zważywszy na obchodzoną w tym roku 120. rocznicę urodzin Kardynała i czekającą nas we wrześniu Jego beatyfikację.
Przebieg uroczystości miał nieco inny charakter niż w ubiegłych latach. Z uwagi na wielomiesięczną rozłąkę uczniów i nauczycieli zajęcia w tym dniu skoncentrowane były na odbudowywaniu relacji i poczucia wspólnoty zarówno w zespołach klasowych, jak też podczas szkolnej uroczystości przy pomniku ks. kard. Wyszyńskiego. Pani dyrektor Beata Grodecka wraz z paniami wicedyrektorkami Bożeną Łyczko i Agnieszką Kowalską w asyście przedstawicieli uczniów oraz pocztu sztandarowego reprezentowanego przez pluton strzelecki złożyła wiązankę kwiatów ku czci naszego Patrona. Ceremonia została poprzedzona wspólną modlitwą, której przewodniczył ks. Michał Polański oraz wykonaniem dwóch utworów na trąbce przez naszego ucznia Beniamina Depę. Całość miała podniosły charakter i z pewnością utkwi w pamięci wszystkich uczestników.
Wszyscy uczniowie z nieskrywaną radością spotkali się w dniu Patrona Szkoły ze swoimi dawno nie widzianymi koleżankami, kolegami i wychowawcami. Z dużym zaangażowaniem włączyli się w zajęcia zespołowe, które miały na celu odbudowanie osłabionych z powodu pandemii relacji. Tłem ich działań było naturalnie święto naszego Patrona. Uczniowie mieli możliwość wspólnego obejrzenia filmu o Kardynale, którego projekcję przygotował ks. Łukasz Nowosielski. Był on również współorganizatorem, wraz z ks. Michałem Polańskim, konkursu prymasowskiego, w którym wzięło udział wielu naszych uczniów. Dzieci z młodszych klas zajęły się ponadto projektami plastycznymi, poświęconymi ks. kard. Wyszyńskiemu, a dla młodzieży z klas starszych wychowawcy przygotowali atrakcyjne zajęcia integracyjne, w których uczniowie chętnie uczestniczyli.
Obchody Dnia Patrona zakończyły się mszą wieczorną w intencji całej społeczności szkolnej z prośbą o wstawiennictwo i opiekę Prymasa Tysiąclecia nad szkołą oraz wszystkimi osobami i działaniami z nią związanymi. Dzień ten jest zawsze wyjątkowym świętem w życiu naszej szkoły. W tym roku szczególnym, gdyż z niecierpliwością i wdzięcznością czekamy na beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wkrótce powiększy on grono błogosławionych. My natomiast dołożymy wszelkich starań, aby nadal godnie reprezentować Jego imię i czcić Jego pamięć.

Agnieszka Pado
nauczyciel języka angielskiego

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj812
mod_vvisit_counterWczoraj3641
mod_vvisit_counterTen miesiąc7839
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc24754

Aktualnie: gości 24 połączonych
Twoje IP: 3.215.190.193
 , 
Dzisaj jest: 06 Paź, 2022