W ramach wspierania wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej po raz kolejny Szkoła Muzyczna I stopnia w Głogowie Małopolskim zorganizowała Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Po raz pierwszy wydarzenie odbyło się w nowo otwartej sali koncertowej szkoły muzycznej. Przygotowane przez uczniów naszej gminy utwory zachęcały do refleksji nad historią Polski i ożywiały pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny. Młodzi wokaliści zaprezentowali znane pieśni i piosenki patriotyczne w ciekawych aranżacjach. Sięgnęli także po utwory mniej popularne, odkrywając je na nowo.

W konkursie nie mogło zabraknąć także uczniów naszej szkoły. Gabriela Penar z kl.V b wyśpiewała I miejsce w kategorii solistów do lat 11 prezentując bardzo trudny utwór Maryli Rodowicz "Tango na głos i orkiestrę". Pięknie zaprezentowała się także Aleksandra Bujak z kl.VII a, która zajęła II miejsce w kategorii solistów od lat 12. Zaśpiewała sentymentalny utwór Anity Lipnickiej "Jeśli nie wrócę", który dopełniła grą na skrzypcach.

Serdecznie gratulujemy naszym artystkom i życzymy im kolejnych sukcesów muzycznych.

Barbara Słotarska

nauczycielka muzyki

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj67
mod_vvisit_counterWczoraj300
mod_vvisit_counterTen miesiąc6987
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc7521

Aktualnie: gości 24 połączonych
Twoje IP: 3.233.242.67
 , 
Dzisaj jest: 23 Kwi, 2024