W dniach 17 - 23 maja w naszej szkole odbyła się akcja mająca na celu zbieranie funduszy na leczenie, rehabilitację i zakup protez dla Dawida, któremu lekarze cudem uratowali życie, ale musieli dokonać amputacji lewej ręki i lewej nogi . Jest to chłopiec z terenu naszej gminy, który został porażony prądem wysokiego napięcia. Zebrane środki zostały przekazane na konto zrzutka.pl tytułem Protezy dla Dawida.

Natomiast w dniach 13 - 17 grudnia miała miejsce akcja Caritas służąca pomocy 10 - letniemu Bartkowi, głuchoniememu chłopcu z autyzmem. Polegała ona na zbieraniu funduszy na zakup procesora dźwięku CP910. Koszt takiego urządzenia wynosił 38.880 zł, a na refundację trzeba czekać ok. 4 lata. Zwykły aparat słuchowy nie mógł mu pomóc. Bartek jest już po operacji, podczas której w czaszkę przy lewym uchu został wszczepiony implant ślimakowy.
W czasie trwania akcji udało się zebrać 1900 zł, a potrzebne Bartkowi urządzenie już służy chłopcu!

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tym roku szkolnym aktywnie włączyli się w niesienie pomocy potrzebującym.

Wiemy, że zawsze możemy liczyć na otwartość Waszych serc, a za każdy dar i gest miłosierdzia serdecznie dziękujemy.
Pamiętajmy, że dobro, które wyświadczyliśmy komuś w potrzebie, zawsze do nas wróci.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj292
mod_vvisit_counterWczoraj604
mod_vvisit_counterTen miesiąc11174
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc12081

Aktualnie: gości 13 połączonych
Twoje IP: 44.201.94.236
 , 
Dzisaj jest: 24 Mar, 2023