podsumowaniesportoweCoroczną tradycją Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie jest spotkanie, podsumowujące wyniki współzawodnictwa sportowego szkół i gmin powiatu rzeszowskiego za miniony rok szkolny. Na ogłoszenie wyników zapraszani są przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele wychowania fizycznego, wyróżniający się zawodnicy, dyrektorzy szkół z powiatu rzeszowskiego wszystkich szczebli (podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych), których uczniowie biorą czynny udział we współzawodnictwie sportowym, zdobywając punktowane miejsca.

Punkty uzyskiwano po zakwalifikowaniu się w zawodach na szczeblu gminnym do zawodów powiatowych, a następnie rejonu, półfinału i finału wojewódzkiego.  Łącznie w rywalizacji sportowej szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa podkarpackiego uczestniczyło 1100 szkół.

Powiat rzeszowski w roku szkolnym 2012/2013 został sklasyfikowany w rozgrywkach szkół podstawowych i gimnazjalnych (Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Gimnazjadzie) na czwartym miejscu wśród powiatów województwa podkarpackiego.

Największy wkład do tej punktacji wnieśli zawodnicy Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Głogowie Młp. uzyskując 382 pkt. Inne szkoły mające udział w zdobyciu tego miejsca to: SP Kamień -219 pkt., Stobierna -160 pkt., Boguchwała -,146 pkt.

W tym roku spotkanie zorganizowano w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie dnia 6 listopada 2013 r. Nie zabrakło na nim SzkołyPodstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Głogowa Młp. , która bardzo wyraźnie zaznaczyła swój udział we współzawodnictwie sportowym, zdobywając w kategorii szkół podstawowych I miejsce w powiecie. Za miniony rok szkolny 2012/2013 uczniowie i uczennice uzyskiwali punkty w kilku konkurencjach. W Turnieju ,,Baw się z nami” od dziewięciu lat najmłodsza drużyna jest liderem w swojej klasie i uzyskuje 100 pkt. w trójboju lekkoatletycznym, 100 pkt, w mini piłce ręcznej, mini piłce koszykowej, badmintonie i LA.

Szkoły Podstawowe z terenu naszej gminy w klasyfikacji wojewódzkiej,

w której sklasyfikowano 696 szkół zajmowały miejsca:

Szkoła Podstawowa z Głogowa Młp- 382 pkt.- 12 miejsce

Szkoła Podstawowa z Wysokiej Głog-79 pkt.- 135 miejsce

Szkoła Podstawowa z Przewrotnego-44 pkt.- 222 miejsce

Szkoła Podstawowa z Bud Głog.- 17 pkt.- 377 miejsce

Szkoła Podstawowa ze Stykowa- 17 pkt.- 386 miejsce

Szkoła Podstawowa z Rudnej Małej- 2 pkt.- 661 miejsce

W ubiegłym roku szkolnym po raz kolejny rozegrano także cykl zawodów pod nazwą Wojewódzka Gimnazjada Młodzieży. W tej kategorii sklasyfikowano 452 gimnazja. Wśród nich szkoły z terenu naszej gminy uzyskały następujące wyniki:

Gimnazjum z Głogowa Młp.- 113 pkt. 94 miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.

Gimnazjum z Bud Głog.- 74 pkt.145 miejsce

Gimnazjum z Wysokiej Głog.-68 pkt.152 miejsce

Gimnazjum z Przewrotnego- 36 pkt.221 miejsce

Poprzez całoroczne zmagania szkół i walkę o punkty w IMS i Gimnazjadzie zajęliśmy II miejsce w kategorii gmin. Wyprzedziła nas jedynie gmina Sokołów Młp.

W uzyskaniu tak dobrego wyniku, należy podkreślić pozytywną rolę organu prowadzącego szkołę, który zawsze służy pomocą w organizacji transportu uczniów na zawody i turnieje.

Puchary, dyplomy i pamiątkową nagrodę dla szkoły wręczał wicestarosta powiatu rzeszowskiego, Pan Marek Sitarz. Organizatorzy uroczystości wyróżnili nauczycieli i uczniów z najlepszych szkół. Nagrodę za zajęcie II miejsca w klasyfikacji gmin odebrał Bogusław Mularski, nauczyciel Zespołu Szkół w Głogowie Młp..

W podsumowaniu współzawodnictwa sportowego szkół uczestniczyła dyrektor Zespołu Szkół w Głogowie Młp., Pani Beata Grodecka, odbierając puchar za zdobycie I miejsca w rywalizacji szkół w powiecie. Podziękowanie odebrali; Agnieszka Czyrek i Bogusław Mularski za pracę na rzecz rozwoju kultury fizycznej w środowisku szkolnym w powiecie rzeszowskim, Bogdan Jeż za organizację zawodów sportowych oraz wyróżniający się zawodnicy: Antoni Mierzwa i Lucjan Klisiewicz. Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie na podsumowaniu reprezentował Pan Jacek Bigus- Wiceprezes Związku.

W imieniu nagrodzonych głos zabrała Pani Halina Cygan, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, która podziękowała wszystkim za działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej w środowisku szkolnym na terenie Powiatu Rzeszowskiego.

Na zakończenie spotkania wystąpił Pan Kazimierz Strzyżowski, prezes PSZS w Rzeszowie, który podkreślił doskonałe osiągnięcia dzieci i młodzieży w  zawodach lekkoatletycznych oraz zauważył, że pomimo przejęcia w ostatnich latach wielu szkół z terenu powiatu przez Miasto Rzeszów, powiat rzeszowski jest w dalszym ciągu bardzo wysoko sklasyfikowany wśród powiatów województwa. W roku szkolnym 2012/2013 do trzeciego miejsca w kategorii rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady zabrakło powiatowi tylko 16 punktów.

Wszystkim dyrektorom szkół, nauczycielom wychowania fizycznego, wolontariuszom, rodzicom, sympatykom sportu szkolnego, dziękuję za pomoc w realizacji kalendarza szkolnych imprez sportowych w roku szkolnym 2012/2013, a naszym najmłodszym sportowcom gratuluję uzyskanych wyników indywidualnych i drużynowych oraz wspaniałej postawy w ponad 25 zawodach rozegranych w kilkunastu dyscyplinach sportowych.

Duże podziękowanie za sportowe serce i oddanie w przygotowanie drużyn do zawodów w badmintonie, trójboju, czwórboju i LA składam koleżance Sylwii Szponar - Haligowskiej. To dzięki bezinteresownemu poświęceniu nauczycieli pracujących w Szkole Podstawowej ZS w Głogowie Młp. możemy cieszyć się z wysokich pozycji naszych podopiecznych we wszystkich najważniejszych sportowych rankingach.

Bogusław Mularski - nauczyciel

 

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj137
mod_vvisit_counterWczoraj300
mod_vvisit_counterTen miesiąc7057
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc7521

Aktualnie: gości 13, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 3.233.242.67
 , 
Dzisaj jest: 23 Kwi, 2024