W dniach 16 - 25 listopada 2022 r. świętowaliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku celebracji tego święta towarzyszył szczególny przekaz, zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji, dążący do przeciwdziałania dyskryminacji i podkreślający, że prawa dziecka dotyczą każdego małego człowieka - niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. Wszystkie dzieci są równe wobec prawa i żadne nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania.

W ramach obchodów Dnia Praw Dziecka zorganizowano w szkole różnorodne aktywności. Wychowawcy wszystkich klas przygotowali dla uczniów zajęcia wychowawcze poruszające tematykę praw dziecka oraz tolerancji. Uczniowie klas 4 - 5 wykonali plakaty, natomiast uczniowie klas 6 - 8 wzięli udział w klasowych turniejach dotyczących tematyki praw dziecka z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Kolorem praw dziecka jest kolor niebieski, dlatego uczniowie oraz pracownicy szkoły, 21 listopada, przyszli w ubraniu w tym kolorze. W tym dniu nauczyciele zaprosili uczniów do wyrażania swojego poparcia dla praw dzieci poprzez stworzenie cegiełek do Muralu dla Praw Dziecka, a dzieci z 2 klas przeszły w Niebieskim Marszu dla Praw Dziecka ulicami naszego miasta.

Uwrażliwianie dzieci na los ich rówieśników na całym świecie, którzy doświadczają różnorodnych form łamania ich praw, takich jak np. przemoc, wojny, głód, brak dostępu do jedzenia i wody, opieki medycznej itd. - chociażby w formie wyżej opisanych obchodów Dnia Praw Dziecka - stanowi ważny aspekt wychowawczy pracy szkoły. Podnoszenie świadomości w zakresie praw dziecka, zarówno pośród dzieci jak i dorosłych, jest kluczem do tworzenia przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci.

Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów za pomoc w organizacji obchodów, a funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim za zadbanie o bezpieczeństwo dzieci podczas Niebieskiego Marszu.

Małgorzata Gorczyca
nauczycielka języka angielskiego
Anna Terpin
nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj41
mod_vvisit_counterWczoraj112
mod_vvisit_counterTen miesiąc817
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11143

Aktualnie: gości 19 połączonych
Twoje IP: 3.214.216.26
 , 
Dzisaj jest: 05 Lut, 2023