Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcje pn.: „ Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas na Tysiąclecia". Celem projektu było upowszechnienie wiedzy o osobie, życiu i działalności Prymasa Wyszyńskiego, kształtowanie postaw uczestników i promowanie wartości, którym wierny był Patron naszej szkoły. Został ogłoszony i przeprowadzony przez Fundację „Bo Warto". W projekcje wzięło udział 67 szkół z całej Polski. Składał się on z 4 części, obejmował różne grupy wiekowe i kategorie, wykonywany był indywidualnie jak i zespołowo.


Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej brali udział w konkursie plastycznym, klas IV-VI wykonywali albumy, gimnazjaliści tworzyli prezentacje multimedialne, nauczyciele musieli napisać oryginalne 3 scenariusze lekcji oraz je przeprowadzić i napisać raport.
Jury, które bardzo wnikliwie, przez kilka dni oceniało nadesłane prace, było pod wielkim wrażeniem ich wysokiego poziomu. Przyznano nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii.
Nam udało się odnieść sukces w dwóch kategoriach: album i scenariusz lekcji. Uczennice szkoły podstawowej otrzymały II i III. II miejsce zdobyły: Maja Kida, Klaudia Malik, Anna Siłka, Monika Szczur a III miejsce Gabriela Liszcz i Dominika Guzior. Najlepszy scenariusz lekcji w kategorii gimnazjum napisała pani Barbara Jadam – koordynator projektu, zdobywając I miejsce w Polsce. Cykl 3 lekcji nosi tytuł „Prymas w Komańczy" i obejmuje lekcję wychowawczą oraz język polski.
Uroczyste zakończenie projektu oraz wręczenie nagród odbędzie się 18 czerwca w Instytucie Papieża Jana Pawła II w Warszawie.
Bardzo dziękuję wszystkim biorącym udział w projekcje za wspaniałą współpracę i wielkie zaangażowanie, zwycięzcom gratuluję serdecznie.

 

Zdzisława Mierzwa-Woźny - nauczycielka

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj246
mod_vvisit_counterWczoraj763
mod_vvisit_counterTen miesiąc11292
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc17214

Aktualnie: gości 19 połączonych
Twoje IP: 3.230.173.188
 , 
Dzisaj jest: 23 Cze, 2024