„Baw się z nami" to nazwa konkursu zabaw sprawnościowych dla uczniów klas I - III szkół podstawowych organizowanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.
Konkurs obejmuje 7 zabaw a mianowicie: "sztafetę", "dodawanie skoków", "zmianę piłek", "bieg w workach", "rzuty do żywego kosza", "bieg z szarfami", "strzały na bramkę". Każda drużyna liczy 10 zawodników (5 dziewczynek i 5 chłopców). Suma punktów uzyskana przez drużynę ze wszystkich konkurencji decyduje o końcowej kolejności w konkursie.
W tym roku szkolnym na kompleksie sportowym „Orlik" w Głogowie Młp. odbyły się gminne, powiatowe i wojewódzkie eliminacje konkursu „Baw się z nami". Po raz kolejny w eliminacjach gminnych wystartowały wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Uczestnikom sportowej rywalizacji dopisywała znakomita aura, doping zgromadzonej widowni i idealnie przygotowane warunki do przeprowadzenia konkursu.
Oto wyniki poszczególnych etapów sportowej rywalizacji

WYNIKI TURNIEJU GMINNEGO:
1. GŁOGÓW MAŁOPOLSKI - 44,5 PKT.
2. RUDNA MAŁA– 35,5 PKT.
3. BUDY GŁOGOWSKIE - 35,0 PKT.
4. POGWIZDÓW NOWY- 27,5 PKT.
5. WYSOKA GŁOGOWSKA- 21,0 PKT.
6. PRZEWROTNE- 18,5 PTK.
7. STYKÓW - 14,0 PKT.

W rywalizacji na szczeblu powiatu (27.05.2014 r.) wzięło udział 5 drużyn. W podobnych warunkach pogodowych jak w eliminacjach gminnych znakomicie spisała się drużyna z SP Głogowa Młp., która nie dała najmniejszych szans pozostałym drużynom bezapelacyjnie zwyciężając z sumą punktów (33)

WYNIKI TURNIEJU POWIATOWEGO:
1. GŁOGÓW MAŁOPOLSKI - 33,0 PKT.
2. RUDNA MAŁA – 20,0 PKT.
3. ŁUKAWIEC - 18,5 PKT.
4. BOGUCHWAŁA - 18,0 PKT.
5. DYNÓW - 15,5 PKT.

Kolejny etap to zawody rejonowe do którego prawo startu wywalczyli zawodnicy powiatu rzeszowskiego grodzkiego, rzeszowskiego ziemskiego, leżajskiego i łańcuckiego. Finał został rozegrany 10. 06. 2014 r. na ,, Orliku" ZS w Grodzisku Dolnym, tutaj także tryumfowali nasi uczniowie co pokazuje tabela punktowa.

WYNIKI TURNIEJU REJONOWEGO:
1. GŁOGÓW MAŁOPOLSKI - 26,5 PKT.
2. GRODZISKO DOLNE- 18,5 PKT.
3. WYDRZE- 16,0 PKT.
4. RZESZÓW - 9,0 PKT.

W Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej trzynastoosobowy zespół ze Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp. zajął drugie miejsce. W tych zmaganiach uczestniczyło łącznie 6 zespołów z całego województwa podkarpackiego. Po zaciętej rywalizacji uczniowie naszej szkoły w klasyfikacji generalnej zajęli drugie miejsce w województwie. Srebrni medaliści uzyskali łącznie 33,5 punkta.

WYNIKI TURNIEJU WOJEWÓDZKIEGO:
1. PRZEMYŚL NR. 14 - 35,0 PKT.
2. GŁOGÓW MAŁOPOLSKI – 33,5 PKT.
3. POSADA GÓRNA - 22,5 PKT.
4. SANOK NR. 4 - 22,0 PKT.
5. DĘBICA NR. 5 - 20,0 PKT.
6. NISKO - 14,0 PKT.

Autorami pięknej rywalizacji byli: WIOLETTA DUDEK, KLAUDIA DRZAŁ, GABRIELA NIEDZIELA, JULIA KADŁUCZKA, LIWIA GALAS, MAGDALENA GAWEŁ, MAKSYMILIAN KOZŁECKI, KACPER CZĄBA, JAKUB FRĄCZ, MACIEJ MAKOWSKI, MATEUSZ DUDEK, MICHAŁ PLIS, AMELIA LIŚKIEWICZ.
Gratulujemy Wam sportowej postawy podczas zawodów i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

Trenerzy - Grażyna i Bogusław Mularscy

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj263
mod_vvisit_counterWczoraj256
mod_vvisit_counterTen miesiąc263
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc13816

Aktualnie: gości 6 połączonych
Twoje IP: 3.226.122.122
 , 
Dzisaj jest: 01 Kwi, 2023