csc 0237 kopiowanie

Jednym z tematów realizowanych w gimnazjum w ramach projektu Comenius Training for LIFE był „Charakter Lidera". Uczniowie klasy 1A przygotowali prezentacje na temat liderów, którzy zasługują na największe uznanie ze względu na swoją działalność i osiągnięcia. Gimnazjaliści z klas drugich i trzecich zastanawiali się, w jakich obszarach współczesnego świata potrzebni są dobrzy liderzy i skuteczne przywództwo oraz w jakim stopniu każdy z nas może kształtować świat w pozytywny sposób. Dzielili się również refleksją na temat własnej aktywności przywódczej realizowanej poprzez działalność w ramach organizacji uczniowskich, wolontariat czy udział w lokalnych akcjach charytatywnych.

 

Do dyskusji uczniowie zaprosili Burmistrza Głogowa Młp., pana Pawła Baja oraz Dyrektora Zespołu Szkół w Głogowie Młp., panią Beatę Grodecką, którzy w wywiadzie udzielonym uczennicom klasy 3A: Julii Lis, Julii Kani i Klaudii Rogali odpowiedzieli na następujące pytania:
1. Jakie cechy Pana / Pani charakteru pomagają Panu / Pani w realizacji codziennych zadań?
2. Kto spośród znanych osób zasługuje na miano lidera wszechczasów? Jakie cechy przywódcze posiada (posiadała) ta osoba?
3. Czy zgadza się Pan / Pani ze stwierdzeniem, że pełnienie obowiązków lidera nie zawsze oznacza bycie liderem?
4. Nasza szkoła realizuje projekt Comenius podejmujący tematykę przywództwa. Na lekcjach dowiadujemy się jak kształtować w sobie cechy przywódcze, jak wzmacniać swoje atuty i pokonywać słabości, jak kształtować samodyscyplinę. Poznając życiorysy wielkich liderów, czerpiemy inspiracje. Dlaczego, zdaniem Pana / Pani, warto podejmować z młodzieżą tę tematykę?
5. Biorąc pod uwagę zdolności przywódcze, jak ocenia Pan /Pani młodzież naszej gminy?
W jakich obszarach młodzi ludzie najchętniej przejawiają inicjatywę?
6. Co daje Panu / Pani największą satysfakcję w pracy?

 

 

 

 

 

 

Treść wywiadów została zamieszczona w biuletynie elektronicznym przygotowanym w wersji anglojęzycznej przez uczniów i nauczycieli realizujących Projekt w naszym gimnazjum.

 

newsletter character of a leader-page-001

Biuletyn zawiera również informacje o szkole, Samorządzie Uczniowskim, działalności charytatywnej uczniów, a także prezentuje wybrane wypracowania gimnazjalistów. Dostępny jest on poprzez oficjalną stronę Projektu, facebook oraz stronę internetową Urzędu Miasta i Gminy Głogów Młp.

Sabina Malik - koordynator projektu

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj156
mod_vvisit_counterWczoraj294
mod_vvisit_counterTen miesiąc2368
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc7521

Aktualnie: gości 20 połączonych
Twoje IP: 3.238.117.130
 , 
Dzisaj jest: 12 Kwi, 2024