mistrzowie kodowania

Od roku szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej realizowany będzie program „Mistrzowie kodowania" objęty patronatem m. in. Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
Aby można było wziąć udział w projekcie szkoły musiały przejść etap kwalifikacji. Jednym z kryteriów było doświadczenie i aktywność w realizacji różnych projektów edukacyjnych, inicjatyw pozalekcyjnych i działań wykraczających poza realizację podstawy programowej - na przestrzeni ostatnich 3 lat. Szkoła w Głogowie przeszła ten etap i już od września nauczyciele będą mogli zacząć realizować pierwsze zadania w ramach projektu.

Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci nauczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Aby można było tego dokonać nauczyciele biorący udział w programie zostaną przeszkoleni przez ekspertów. Kolejnym etapem będzie przeprowadzenie zajęć z zainteresowanymi uczniami. Poznanie zasad programowania rozwinie w dzieciach umiejętność analitycznego i kreatywnego myślenia. Uczniowie, którzy swoją pierwszą przygodę z kodowaniem zaczną na etapie szkoły podstawowej na pewno rozwiną swoje umiejętności, które stają się coraz bardziej przydatne w XXI wieku.
W naszej szkole program realizować będą nauczyciele zajęć komputerowych p. Ewa Skop i p. Anna Lenart-Kulig z chętnymi uczniami klas 4. Zajęcia odbywać się będą w pracowni komputerowej po lekcjach, w blokach dwugodzinnych. Udział w tym ogólnopolskim projekcie jest dla naszych uczniów interesującą alternatywą wykorzystania wolnego czasu na zdobycie nowych wiadomości i umiejętności.

 

Anna Lenart-Kulig - nauczycielka

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj153
mod_vvisit_counterWczoraj300
mod_vvisit_counterTen miesiąc7073
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc7521

Aktualnie: gości 22 połączonych
Twoje IP: 3.233.242.67
 , 
Dzisaj jest: 23 Kwi, 2024