15 września 2016 r. w naszej szkole odbył się piknik pod hasłem ,,Smacznie, zdrowo, niebanalnie, kolorowo", który promował zdrowy styl odżywiania się. Był to dzień pełen atrakcji, degustacji pysznych przekąsek, zabaw i konkursów. Na szkolnych korytarzach pojawiły się kąciki ze zdrową żywnością oraz wystawki zachęcające do spożywania owoców i warzyw. Dzieci przygotowały kolorowe przebrania nawiązujące do tematu pikniku oraz przyniosły do szkoły kolorowe owocowo- warzywne drugie śniadanie. Z dużym zaangażowaniem przystąpiły również do konkursu plastycznego ,,Jem zdrowo, żyję kolorowo".
Uczniowie klas III a i III b, pod opieką swoich wychowawców, przygotowali występ artystyczny pt. ,,Kraina zdrowia" z wesołymi piosenkami, tańcami, wierszykami oraz zagadkami o zdrowiu. Dzieci spotkały się też z panią pielęgniarką, która przeprowadziła krótką pogadankę na temat prawidłowego odżywiania się. Tego dnia w świetlicy szkolnej odbyła się także akcja ,,Marchewkowy Dzień", a panie kucharki przygotowały dla uczniów ,,Zdrowy obiad z owocem".
Piknik został zakończony kolorowym happeningiem pod hasłem ,,Warzywa i owoce źródłem witamin", podczas którego uczniowie wraz z nauczycielami maszerowali ulicami naszego miasteczka, promując zdrowe odżywianie. Happening, któremu towarzyszyła radość, kolorowe plakaty i muzyka, wzbudził duże zainteresowanie wśród mieszkańców Głogowa Młp.
Dzięki tym akcjom uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat własnego zdrowia. Mamy nadzieję, że udział w tym przedsięwzięciu zachęcił każde dziecko do spożywania wszystkich warzyw i owoców przez cały rok.

Aneta Kłeczek – nauczycielka

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

baner3

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1330
mod_vvisit_counterWczoraj1481
mod_vvisit_counterTen miesiąc20855
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc25830

Aktualnie: gości 35 połączonych
Twoje IP: 54.90.204.233
 , 
Dzisaj jest: 19 Mar, 2019