Przy pomocy narzędzi z #LaboratoriumPrzyszłości tworzymy prace przestrzenne na lekcjach techniki. W klasach piątych uczniowie wykonali szkatułki z patyczków i ekostworki. W klasach czwartych uczniowie projektowali i budowali skrzyżowania drogowe. Do łączenia elementów i ozdabiania prac wykorzystali pistolety z klejem na gorąco. Z zachowaniem zasad BHP sprawnie posługiwali się sprzętem, a wykonane przez nich prace są pomysłowe i estetyczne.
Harmonogram postępowania rekrutacyjnego oraz terminy składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024.
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU
WIEDZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS SZÓSTYCH
„ENGLISH IS EASY"
I. Cele konkursu:
- rozbudzanie zainteresowań uczniów nauką języka angielskiego
- motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego
- stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych
- rozwijanie uzdolnień uczniów
- promowanie i nagradzanie osiągnięć uczniów.
II. Założenia konkursu:
1.Uczniowie zgłaszają chęć uczestnictwa w konkursie nauczycielom SP uczącym języka angielskiego. Z każdej klasy szóstej nauczyciel może zgłosić do finału maksymalnie dwóch uczniów. W przypadku większej ilości chętnych nauczyciel przeprowadza eliminacje klasowe w oparciu o załączony do regulaminu test. Nazwiska uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów i awansowali do finału należy przekazać do organizatora konkursu p. Katarzyny Chochulskiej do dnia
3 kwietnia 2023 r.
Od 1999 r. Japońska Organizacja Zapewnienia Jakości (JQA) i Międzynarodowa Sieć Organizacji Certyfikacji (IQNet) organizują Międzynarodowy Konkurs Rysunkowy dla Dzieci JQA dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat z całego świata, wspierany przez UNICEF Tokyo Office.
Do tej pory konkurs odbył się 22 razy, a w maju 2022 roku do Tokio dotarło 6390 kolorowych kompozycji z 61 krajów świata, na temat „Wybór ekologicznego stylu życia". Pełni wyobraźni i wrażliwości artystycznej uczestnicy konkursu rysowali obrazki o przyrodzie i zwierzętach, swoich rodzinach i krajach, w których mieszkają.
6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Logopedyczny pod hasłem „Łamańce językowe" dla uczniów klas 1-3. Każdy z uczestników miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych poprzez odczytanie wylosowanych wcześniej trudnych zdań. Uczniowie brali również udział w części pisemnej konkursu, w której uzupełniali brakujące słowa w łamańcach lub dopisywali zakończenie danego zwrotu. Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami logopedycznymi, a przy okazji poćwiczyli dykcję i poprawną wymowę. W nagrodę uczestnicy otrzymali książki.
Joanna Łach - logopeda szkolny
Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Tradycyjny Sad". Jest to ogólnopolskie przedsięwzięcie edukacyjne organizowane przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.
Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu. Działania prowadzone w ramach niniejszego programu pozwolą upowszechnić wiedzę na temat tradycyjnych odmian i pomogą przywrócić je na dawne, właściwe sobie miejsce.
Od 1 lutego w naszej szkole jest realizowany ogólnopolski program "Szkolny Klub Sportowy". Skierowany on jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie dzieciom i młodzieży podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych. Realizowany jest on w 3 grupach:
- uczniowie klas 3,
- dziewczęta z klas 4-6,
- chłopcy z klas 4-6.
Monika Danko
nauczyciel wychowania fizycznego
Nowy Rok przyniósł nam nową energię, dzięki czemu mogliśmy zrealizować wszystkie zaplanowane oraz spontaniczne działania. Z każdego wykonanego zadania czerpaliśmy wiele radości i satysfakcji.
Ogromną niespodzianką dla dzieci były warsztaty z entomologii. Pani Agnieszka przeprowadziła je w bardzo ciekawy sposób. Opowiedziała uczniom o owadach, ale przede wszystkim pokazała ogromną i przepiękną kolekcję motyli, ważek i innych owadów.
Uczniowie klas pierwszych brali udział w tematycznych zajęciach językowych związanych z Dinosaur Day. Dużo radości każdemu pierwszakowi przyniosła zabawa sensoryczno-muzyczna "Dinosuar, where are you?" Zadanie "How to draw a dinosaur with shapes?" pokazało, że uczniowie coraz lepiej radzą sobie ze zrozumieniem języka angielskiego - rysując według instrukcji i tworząc niepowtarzalne i urocze dinozaury. Natomiast możliwość obejrzenia tematycznej kreskówki w języku angielskim o przygodach świnki i jej dinozaura, pogłębiła przekonanie, że warto uczyć się języków obcych.
Małgorzata Gorczyca
nauczycielka języka angielskiego
14 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas 1-3. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową udekorowaną kolorowymi balonami oraz serpentynami. Podczas tej imprezy uczniowie wcielili się w ulubione postacie z bajek i filmów. Wszystkim dopisywał świetny humor. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.
Anna Terpin
Magdalena Chmura
nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej
W czwartek 23 lutego uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Ach, ta Pippi" przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Poznali ciekawą historię małej Pippi, dzięki której przekonali się, co znaczy i jak ważna jest tolerancja. Pippi, jak wiemy, nie jest typową dziewczynką, nie ma rodziców, inaczej wygląda i nieco dziwnie się czasami zachowuje. Mimo to nie jest wcale gorsza od innych, wręcz przeciwnie, dzięki jej odwadze wiele osób uniknęło poważnych kłopotów. Spektakl przypomniał nam, że odmienność nie powinna oznaczać wykluczenia i każdy człowiek zasługuje na szacunek. Przygotowane przedstawienie było barwne, pouczające i niezwykle efektowne. Zachwycało scenografią, wesołymi piosenkami, które łatwo wpadały w ucho.
Teresa Nowicka
nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej
W dniach 6-10 lutego uczniowie klas pierwszych na lekcji języka angielskiego obchodzili National Pizza Day. Pierwszoklasiści uczestnicząc w grach i zabawach poszerzających ich zdolności językowe, poznawali wyrażenia, pojęcia i struktury językowe związane z tematyką jedzenia i pizzy. Wykonali również zadania przy użyciu klocków LEGO - wykazując się nie tylko umiejętnością pracy zespołowej, ale i ogromną kreatywnością, wyobraźnią i zaangażowaniem.
Małgorzata Gorczyca
nauczycielka języka angielskiego
15.02 uczniowie klas 8a,c,d uczestniczyli w zajęciach konwersacyjnych prowadzonych w języku angielskim z native speakerem z Fundacji Człowiek taki jak TY, który na co dzień udziela lekcji dla uczniów na poziomie średnio- i wysokozaawansowanym. Tematem były owoce afrykańskie, które można znaleźć w polskich sklepach, ich naturalne środowisko, uprawa i sposób konsumpcji. Dzięki bogatemu zasobowi słownictwa i kontaktowi z żywym językiem uczniowie mieli możliwość rozwijać swoje umiejętności komunikowania się w języku angielskim.
Bożena Kluz
nauczycielka języka angielskiego
W piątek 10 lutego z okazji Światowego Dnia Chorych przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas odwiedzili podopiecznych Zakładu Pielegnacyjno - Opiekuńczego w Głogowie Młp. Uczniowie złożyli życzenia i wręczali okolicznościowe kartki oraz słodki upominek. Spotkali się też z ks. bp. Kazimierzem Górnym. Wizyta sprawiła wszystkim ogromną radość, a przebywający tam chorzy bardzo dziękowali za pamięć.
Grażyna Mularska
Opiekun Szkolnego Koła Caritas
W dniach 6 - 13 lutego, na prośbę Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Szkolne Koło Caritas przeprowadziło akcję pod hasłem "Żeby chorzy mieli godne warunki...", której celem było zebranie środków finansowych na pomoc w wyposażeniu Zakładu Pielegnacyjno - Opiekuńczego dla osób obłożnie chorych.
Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc, zaangażowanie i wpłaty na ten szczytny cel.
Grażyna Mularska
Opiekun Szkolnego Koła Caritas
W nowym roku kalendarzowym w realizację programu #LaboratoriaPrzyszłości bardzo intensywnie włączyli się uczniowie klas młodszych. Pracowali z zestawami klocków GIGO. Klocki te umożliwiają budowę maszyn, modeli oraz urządzeń. Zabawa i nauka z nimi to niekończąca się przygoda. Możliwość samodzielnego montażu i dowolność w przestawianiu elementów konstrukcji sprawiały uczniom ogromną satysfakcję. Młodzi konstruktorzy wykorzystywali klocki 3D do praktycznych działań. W ten sposób kształtowali myślenie przestrzenne i rozwijali kreatywność. Zestawy zostały wykorzystane na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej i matematyce w klasach czwartych, sprawdziły się również na zajęciach świetlicowych oraz zajęciach dodatkowych.