Regulamin Gminnego VII Międzypokoleniowego Turnieju Szachowego
pod patronatem
Burmistrza Głogowa Młp.
oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp.

Turniej odbędzie się 16 grudnia 2022 r. o godz.14.00
w Szkole Podstawowej w Głogowie Młp.

 

Regulamin

Oświadczenie

 

img485Jak co roku, nasza szkolna społeczność, zaangażowała się w niesienie pomocy bezdomnym i pokrzywdzonym zwierzętom. Zorganizowane zostały akcje mające na celu propagowanie adopcji zwierząt ze schronisk oraz służące zebraniu pieniędzy, karmy oraz akcesoriów dla psów i kotów. Środki finansowe oraz produkty zostały dostarczone do schroniska Kundelek w Rzeszowie oraz do siedziby fundacji Felineus, która zajmuje się porzuconymi kotami.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli dzieło pomocy naszym braciom mniejszym.

Katarzyna Bawor
Magdalena Dudek

 

"Nie wiemy, jak wyrazić słowami wdzięczność jaką czujemy za Waszą odwagę, męstwo i poświęcenie dla naszej Ojczyzny.
Pamiętamy!
Chwała Bohaterom!"
Nasi uczniowie kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterOn - włącz historię, organizowanej przez Fundację Rosa i Fundację Sensoria.
W tym roku szkolnym uczniowie klas VIII pogłębili wiedzę o przebiegu powstania warszawskiego i jego bohaterach. Poznawali także dalsze ich losy w obozach przejściowych, wywózce do Niemiec i do obozów koncentracyjnych. Relacje powstańców, którzy wówczas byli młodymi ludźmi, często rówieśnikami naszej młodzieży, stały się lekcją pełną miłości i oddania ojczyźnie.
Na koniec przedsięwzięcia edukacyjnego ósmoklasiści nagrali filmy dla powstańców z wyrazami wdzięczności i uznania za bohaterstwo.

Edyta Pożarycka
nauczycielka historii

 

skan 20221123

 

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem państwowym.

11 listopada łączy wszystkich Polaków w sposób szczególny. Wspólna trudna historia jest naszym spoiwem, siłą Narodu Polskiego.

Po trzecim rozbiorze w 1795 r. została podpisana w Petersburgu ostateczna konwencja rozbiorowa, która stwierdziła, że ,, Królestwo Polskie obecnie i na zawsze uznane jest jako nieistniejące" oraz zapowiadała likwidację ,,wszystkiego, co przypominało jego istnienie".

Od momentu utraty niepodległości Polacy dążyli do jej odzyskania. ,,Wybić się na niepodległość"- oto wspólny cel, choć różne środowiska polityczne odmiennie wyobrażały sobie jej osiągnięcie.

Więcej…

 

W środę 9 listopada uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl teatralny pt. „Kopciuszek" wykonany przez aktorów z Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa.
Dzieci, mimo że bardzo dobrze znają baśń o Kopciuszku, z zaciekawieniem oglądały występ, w którym dobro i piękno zwyciężyło, a najskrytsze, wyśnione marzenia się spełniły. Po powrocie do szkoły uczniowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami. Już nie możemy doczekać się kolejnego przedstawienia.
Pamiętajmy o jeszcze jednej ważnej lekcji płynącej z tej opowieści:
Kopciuszek udowodnił, że zmiana butów, może odmienić życie :)

Teresa Nowicka
nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej

 

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził pan Maciej Majewski, specjalista do spraw BHP. W czasie spotkania dzieci miały okazję ćwiczyć udzielenie pierwszej pomocy oraz układanie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej, zgłaszanie wypadku, rozpoznawanie pojazdów służb specjalnych. Przypomniane zostały także numery telefonów alarmowych. Takie zajęcia pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia wsparcia innym. Istotne jest to, by już najmłodsi nabywali praktyczne umiejętności i utożsamiali się z ideą pomagania.

Teresa Nowicka
nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej

 

W roku szkolnym 2022/23 nasza szkoła kontynuuje udział w projekcie „Wygrajmy ze smogiem". W dniu 14 listopada obchodzimy w Polsce – Dzień Czystego Powietrza, dlatego zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o zagrożeniach związanych ze smogiem.

 

Choć pierwszy dzwonek usłyszeli 1 września, to oficjalnie do grona uczniów naszej szkoły zostali przyjęci 27 października. Ten szczególny dzień Pierwszaki przeżyły w gronie najbliższej rodziny i wychowawców, a uroczyste pasowanie na ucznia odbyło się w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp. W części oficjalnej 119 uczniów klas pierwszych złożyło ślubowanie, z przekonaniem przyrzekali być dobrymi i pilnymi oraz wypełniać swoje obowiązki. Po ślubowaniu pani dyrektor Beata Grodecka w obecności wychowawców klas pani Anetty Błyskal-Wiater, pani Teresy Nowickiej, pani Beaty Lenart, pani Irminy Kuc, pani Lidii Nowosiadły oraz pani Magdaleny Chmury pasowała na uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego indywidualnie każdego pierwszoklasistę, dotykając jego ramienia ołówkiem.
Bohaterom uroczystości życzymy, aby ta szkolna przygoda była niezwykłym doświadczeniem przyjaźni, życzliwości, dziecięcej radości i osobistego rozwoju.

Anetta Błyskal – Wiater
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 

nasza szkoa plakat

 

Nasze koszykarki podczas zawodów gminnych pokonały drużynę z Wysokiej Głogowskiej 24:8 i awansowały do etapu powiatowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się w Błażowej. Skład zwycięskiej drużyny: Aleksandra Muszańska, Izabela Pomykała, Martyna Dec, Wiktoria Sadowska, Zuzanna Selwa, Joanna Golema, Laura Buzowicz, Karolina Jaskuła, Oliwia Stec, Kornelia Jasik, Weronika Sadowska, Anna Trzeciak, Kinga Kosmacz, Alina Shykman.
Serdecznie gratulujemy.

Jeż Bogdan
nauczyciel wychowania fizycznego

 

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich pt. "W krainie pszczół". Tę niezwykłą lekcję przyrody poprowadził wieloletni pszczelarz, który w ciekawy sposób przekazał podstawową wiedzę o wyglądzie i życiu pszczół . Edukacyjna przygoda przybliżyła uczniom funkcjonowanie świata pszczół: dowiedzieli się o zwyczajach owadów, ich życiu oraz roli w przyrodzie. Dzieci bardzo zainteresował strój i narzędzia bartnika oraz zaprezentowany ul z pszczołami. Ponadto, poznali proces produkcji miodu, czyli od etapu kwitnienia roślin do zamknięcia go w słoiczku. "Słodkie" zajęcia to ważna i potrzebna lekcja dla młodego pokolenia, ponieważ uczy szacunku do tych pożytecznych owadów.

Agnieszka Janik

Beata Lenart

 

Szkoła Podstawowa w Głogowie Małopolskim organizuje Gminny Konkurs pt. NASZE OPOWIEŚCI ,,Czy to bajka, czy nie bajka...? Konkurs został objęty patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Głogów Małopolski.
Konkurs skierowany do uczniów klas 1 -3 szkół podstawowych z terenu gminy Głogów Małopolski, odbędzie się w dwóch kategoriach: krasomówczej i plastycznej. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi dzieci na pielęgnowanie języka ojczystego, rozbudzenie zamiłowania do pięknego mówienia, zainteresowanie dzieci rodzimą literaturą, prezentacja umiejętności dzieci, wspieranie umiejętności interpretacji lektury, upamiętnienie postaci Marii Konopnickiej.
Konkurs krasomówczy odbędzie się 24-25.11.2022r. SP w Głogowie Małopolskim. Prace konkursowe należy składać do 14 listopada 2022r. w sekretariacie SP Głogów Małopolski .
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 listopada 2022r.

Regulamin konkursu

Odpowiedzialne za organizację konkursu są:

Beata Bachórz i Magdalena Chmura
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Szkoła Podstawowa w Głogowie Małopolskim organizuje Gminny Konkurs Przyrodniczy AKADEMIA MŁODEGO NAUKOWCA. Konkurs został objęty patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Głogów Małopolski.
Konkurs skierowany jest do młodych naukowców, uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Głogów Małopolski zaangażowanych w samodzielne eksperymentowanie. Celem konkursu jest prezentacja zainteresowań oraz przedstawienie efektów pracy uczniów w postaci artykułu naukowego, rozwijanie innowacyjnego myślenia oraz inspirowanie i zachęcanie do działalności badawczej i naukowej w przyszłości.
Prace konkursowe będzie można dostarczyć do sekretariatu SP w Głogowie Małopolskim do poniedziałku, 21 listopada 2022 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 2 grudnia 2022 r.

 

Regulamin Gminnego Konkursu Przyrodniczego

Odpowiedzialna za organizację konkursu:
mgr Agnieszka Piersiak
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Uczniowie klas 1 b i 1 c oraz 3 b, w dniu 27.10.2022 r., brali udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez Szkołę Muzyczną Yamaha. W rytmie muzyki i dobrej zabawy przyswoili wiedzę dotyczącą teatru, filmu i zawodu aktora. Nie zabrakło również ćwiczeń relaksacyjnych, pantomimicznych czy elementów dramy.

Małgorzata Gorczyca
nauczycielka języka angielskiego

 

W Tygodniu Misyjnym Szkolne Koło Caritas zorganizowało kramik z maskotkami i słodkościami, aby w ten sposób pomóc dzieciom z krajów misyjnych. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w tej szlachetnej akcji.

Grażyna Mularska
Szkolne Koło Caritas

 

W październiku wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Podczas pasowania złożyli uroczystą przysięgę i zadeklarowali chęć częstego odwiedzania czytelni. Zapoznali się z regulaminami obowiązującymi w bibliotece, a na koniec spotkania wykazali się znajomością wielu bajek i baśni rozwiązując zagadki tematyczne.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszoklasista przeżyje niezapomniane przygody wraz z bohaterami literackimi!

Katarzyna Sobek

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj432
mod_vvisit_counterWczoraj297
mod_vvisit_counterTen miesiąc15180
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc36123

Aktualnie: gości 16 połączonych
Twoje IP: 18.232.56.9
 , 
Dzisaj jest: 26 Lis, 2022