Informujemy, że uległ zmianie planowany na 7 czerwca (czwartek) termin wywiadówki. Spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów odbędzie się w środę 6 czerwca o godz.:

  • 16.30 (klasy I-III),
  • 17.15 (klasy IV-VI),
  • 18.00 (klasy VII i oddziały gimnazjalne).
 

28.05.2018r. (poniedziałek) jest Dniem Patrona Szkoły (dzień dodatkowo wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych), podczas którego zajęcia dla uczniów wszystkich klas trwać będą w godz. 7.30 - 12.10.
W tym dniu zaplanowane są:
- 7.30 – 8.30 zajęcia z wychowawcami klas
- 8.30 – 10.15 wyjście do kościoła, udział w programie artystycznym i Mszy Św.
- ok. 10.30 – 12.10 powrót do szkoły, kontynuacja zajęć z wychowawcami klas.
Dla uczniów uczestniczących w tym dniu w zajęciach i korzystających ze stołówki szkolnej będzie wydawany obiad. Świetlica szkolna pracuje bez zmian (6.30 - 17.00). Harmonogram dowozów uczniów autobusami do szkoły również nie ulega zmianie. Odwozy uczniów we wszystkich kierunkach odbędą się tylko o godz. 12.10.

 

Zasady przyjmowania uczniów klas VI do oddziału dwujęzycznego w Szkole Podstawowej w Głogowie Małopolskim na rok szkolny 2018/19

 

Więcej…

 

8 maja 2018 r. w godzinach popołudniowych w naszej szkole zorganizowano Dzień Otwarty, na który licznie przybyli rodzice z przyszłymi pierwszoklasistami, którzy we wrześniu planują rozpocząć naukę w naszej placówce.
Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Grodecka, która serdecznie wszystkich przywitała oraz zaprezentowała ofertę edukacyjną szkoły. Następnie goście w towarzystwie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej zwiedzili szkołę, obejrzeli sale lekcyjne, pracownie komputerową, bibliotekę i świetlicę. Dla najmłodszych przygotowano ciekawe atrakcje - gry i zabawy sportowe, zabawy z muzyką, warsztaty z programowania oraz zabawy plastyczno-techniczne.

Więcej…

 

9 maja 1950 r. Robert Schuman ogłosił deklarację, która zapoczątkowała proces integracji Europy. Na pamiątkę w tym dniu obchodzone jest święto naszego kontynentu. Choć Unia Europejska formalnie powstała dopiero w 1993 roku, nie byłoby jej gdyby nie odważne słowa wypowiedziane ponad 40 lat wcześniej. Schuman w swej deklaracji przekonywał, że tylko zjednoczenie Europy może jej zagwarantować pokój i rozwój.

Więcej…

 

30 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
227 lat temu Sejm Czteroletni uchwalił pierwszą w Europie, drugą w świecie po Stanach Zjednoczonych, postępową jak na owe czasy, ustawę rządową. Konstytucja określała zasady, na jakich miała się opierać władza państwowa. Była wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze oraz próbą ratowania Rzeczypospolitej.

Więcej…

 

Myszołów w szkole? Jak najbardziej! 24 i 26 kwietnia wychowankowie klas I i II oraz klasy III a wzięli udział w niecodziennej lekcji z żywym ptakiem.
Naszą szkołę odwiedziła sokolnik pani Bernadeta Suwaj ze swoim podopiecznym – myszołowem o imieniu Hektor. Prowadząca w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o wyglądzie drapieżnika, jego cechach charakterystycznych, zwyczajach, sposobie polowania oraz roli jaką odgrywa w przyrodzie.

Więcej…

 

Uczennica naszej szkoły Anna Szeliga zajęła II miejsce w VII Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania, zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie oraz Polskie Radio Rzeszów, które tradycyjnie objęło konkurs patronatem medialnym. Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl, Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch oraz Polska Sekcja IBBY – Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych.

Więcej…

 

W związku z zakończeniem okresu rozliczeniowego w m-cu czerwcu 2018r. zgodnie z obowiązującym regulaminem, uprzejmie prosimy rodziców uczniów uczęszczających do stołówki szkolnej o zgłoszenie wszystkich planowanych nieobecności w m-cu czerwcu np. wycieczki, wyjazdy itd. do pani intendentki do dnia 30.05.2018r. w celu naliczenia odpłatności za obiady.
W późniejszym terminie odpisy nie będą realizowane.

 

Uczennice naszej szkoły Paulina Duda i Agata Bazan zostały posłankami na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży!
W 2018 r. obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym tytuł tegorocznej sesji SDiM nawiązuje do okresu w historii, kiedy nasz kraj po 123 latach niewoli pojawił się ponownie na mapie Europy. Do projektu zgłosiły się 384 dwuosobowe zespoły. Ich zadanie polegało m.in. na zaplanowaniu kampanii wyborczej posła bądź posłanki do Sejmu Ustawodawczego lub Sejmu I kadencji z uwzględnieniem środków przekazu dostępnych w latach 1919-1922.

Więcej…

 

Światowy Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia. Obchodzony jest od 1970 roku. To największe ekologiczne święto świata, organizowane w 192 krajach. Szacuje się, że w jego obchodach bierze udział około 200 milionów osób. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.

Więcej…

 

Głogów Młp., 26 kwietnia 2018 r.

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej

 

W dniu 26 kwietnia 2017 r. odbyło się zebranie komisji konkursowej, na którym po wnikliwej analizie i ocenie prac literackich, wyłoniono laureatów Powiatowego Konkursu Polonistycznego pt. „Dajmy się ponieść fantazji”. Jury nagrodziło i wyróżniło uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy przygotowali najciekawsze prace.

Kategoria szkoła podstawowa:

I miejsce – Gabriela Bielenda   

ZS Budy Głogowskie    (opiekun p. Agnieszka Wilk )

 

II miejsce – Kinga Krajewska   

SP Głogów Małopolski   (opiekun p. Małgorzata Furman)

 

III miejsce – Julia Kulasa        

ZS Chmielnik               (opiekun p. Alicja Bukała)

Więcej…

 

W dniach 16-20 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły przebywali w Rumunii w pięknym mieście Kluż Napoka w ramach realizacji projektu Erasmus+ FOCUS. Grupę reprezentowali: Aneta Kubicka, Agata Bazan, Alicja Grodecka, Piotr Jaskuła, Mateusz Słapiński, Sebastian Rączkowski, a opiekę sprawowały Anna Lenart-Kulig i Anna Jeż. Uczniowie w trakcie pobytu mieszkali u swoich koleżanek i kolegów z dwóch rumuńskich szkół: Colegiul Technic Ana Aslan oraz Seminarul Teologic Ortodox.

Więcej…

 

24 kwietnia 2018 r. uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej odwiedzili Komisariat Policji w Głogowie Małopolskim. Podczas spotkania z bliska przyjrzeli się pracy i obowiązkom stróżów prawa.
Funkcjonariusze oprowadzili dzieci po budynku Komisariatu. Zwiedzanie rozpoczęło się od obejrzenia pomieszczenia oficera dyżurnego oraz pokoi, w których na co dzień pracują mundurowi. Dzieci zobaczyły salę odpraw, pokój zatrzymań oraz świetlicę.

Więcej…

 

24 kwietnia br. w świetlicy szkolnej obchodzony był kolejny „kolorowy dzień"- dzień pomarańczowy, organizowany w ramach akcji „Zabawy Kolorami". W tym dniu nie brakowało pomarańczowych atrakcji. Były wesołe zabawy, zajęcia plastyczne i zagadki. Dzieci wykonały marchewkowe kukiełki, rozwiązywały pomarańczową krzyżówkę oraz brały udział w konkursie na najładniejszą ilustrację do wiersza Jana Brzechwy „Urodziny marchewki". Zwycięzcą konkursu został Janek Białek.

Więcej…

 

Uczennice naszej szkoły zajęły I miejsce w III Międzyszkolnym Turnieju Unihokeja o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego. Po bardzo dobrej grze (remis i dwa zwycięstwa) zapewniły sobie tytuł Mistrzyń Gminy Głogów Małopolski.
Skład drużyny: Sabina Woźniak, Nikola Bielecka, Wiktoria Warzocha, Wiktoria Cach, Amelia Surowiec, Ida Mikulska, Marlena Kłeczek, Marlena Augustyn, Julia Kadłuczka oraz Oliwia Choroba. Dziewczęta zdobyły puchar i sprzęt sportowy do unihokeja.
Serdeczne gratulacje!

Bogdan Jeż – trener

 

Powstanie w getcie warszawskim wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. W 2018 roku obchodzimy jego 75. rocznicę. Z tej okazji Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin" zorganizowało po raz szósty akcję społeczno-edukacyjną o nazwie „Żonkile".
Żonkile są symbolem pamięci i szacunku o powstaniu w getcie warszawskim. To właśnie bukiet tych kwiatów w każdą rocznicę powstania składał pod pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie ostatni dowódca Żydowskiej Organizacji Bojowej Marek Edelman.

Więcej…

 
Croatian Danish English German Hungarian Italian Latvian Lithuanian Portuguese Romanian Slovak Spanish Turkish Ukrainian
Programy

logo-program-llp-pl-wykadrowane kopiowanie

alardlabio-778x300

bezpieczne wakacje 180 150

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


logo


swiss contribution


projektor

przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 6latek logo

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

baner3

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj225
mod_vvisit_counterWczoraj228
mod_vvisit_counterTen miesiąc8491
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc10763

Aktualnie: gości 5 połączonych
Twoje IP: 54.158.194.80
 , 
Dzisaj jest: 21 Maj, 2018