Zgodnie z tradycją naszej świetlicy szkolnej 9 listopada 2017 r. odbyło się pasowanie na Świetlika. Z tej okazji dzieci przygotowały krótki występ artystyczny, w którym nie zabrakło recytacji, śpiewu i tańca. Punktem kulminacyjnym programu było złożenie ślubowania oraz uroczyste pasowanie, którego dokonała pani Irena Łyczko - kierownik świetlicy. Spędzony wspólnie czas upłynął wszystkim w miłej i serdecznej atmosferze.

Więcej…

 

Sejm ustanowił rok 2017 Rokiem dwóch wybitnych polityków i wojskowych: Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz gen. Tadeusza Kościuszki. Patronat przyznano także zasłużonym ludziom Kościoła m.in. św. Adamowi Chmielowskiemu.
Józef Piłsudski – 5 grudnia 2017 r. przypada 150. rocznica urodzin marszałka. Był Naczelnikiem Państwa, Wodzem Naczelnym i Pierwszym Marszalkiem Polski w czasie wojny polsko-bolszewickiej. W sejmowej uchwale napisano, że: stał się symbolem nieugiętej walki o niepodległość oraz przykładem dla kolejnych polskich patriotów.

Więcej…

 


Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orliki" wygrały Półfinał Powiatowy w Koszykówce Dziewcząt. Zapewniły sobie w ten sposób awans do kolejnego etapu rozgrywek. Zawody rozegrano w szkolnej hali sportowej.
Serdeczne gratulujemy dziewczętom i życzymy im powodzenia w finałach.

Bogdan Jeż – trener

 

Według raportów i statystyk czytamy coraz mniej, dlatego tak ważne jest organizowanie imprez i konkursów, które popularyzują książki i czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Jako pedagodzy i bibliotekarze wiemy, ile zalet ma aktywność czytelnicza. Obcowanie z książką rozwija kompetencje, pogłębia wiedzę oraz doskonali umiejętność posługiwania się żywym słowem.

Więcej…

 

We wtorek 7 listopada 2017 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp. odbyło się spotkanie z panem redaktorem Jaromirem Kwiatkowskim oraz panią Mają Bułaś, autorami książki „Niezapomniane wakacje Kruszynki w Obłokowie".
Zaproszeni goście poprowadzili zajęcia „Przygoda z dziennikarstwem".

Więcej…

 

11 listopada 1918 roku – ta data zajmuje w naszej świadomości szczególne miejsce. Po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada jest naszym świętem narodowym. Jest to dzień wolny od pracy. Odbywają się natomiast uroczyste msze święte, parady wojsk, patriotyczne śpiewy.
W związku z obchodami 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli, pań: Małgorzaty Reguły, Justyny Haligowskiej i Hanny Rzeszutek przygotowali i zaprezentowali 10 listopada program słowno – muzyczny, aby wspólnie uczcić to narodowe święto.

Więcej…

 

31 października 2017 roku w naszej szkole gościł pan Samuel Kempski z grupy „Trzask". Podczas spotkania podróżnik opowiadał o swoich wrażeniach z wyprawy do Republiki Południowej Afryki, a swoją relację wzbogacił pokazem slajdów i pamiątek z podróży. Nasi uczniowie poznali życie codzienne mieszkańców, sytuację polityczną i gospodarczą kraju, klimat regionu oraz ukształtowanie terenu. Dowiedzieli się, gdzie leży i jak wygląda Przylądek Igielny i Przylądek Dobrej Nadziei.

Więcej…

 

W naszej świetlicy szkolnej organizowane są zajęcia teatralne, w których uczestniczą uczniowie klas III e, III g oraz I d. W ubiegłym tygodniu grupa młodych aktorów przygotowała dla swoich szkolnych kolegów przedstawienie pt. „Legenda o cudownym pierścieniu, czyli skąd się wzięła sól kamienna w Wieliczce". Zgromadzona publiczność bawiła się świetnie podziwiając talent aktorski, kostiumy i scenografię. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Więcej…

 

Za młodu zesłany na Syberię. W wyniku podstępu rodem z filmu akcji uciekł z rosyjskiego aresztu – udawał chorobę psychiczną. Wygrał jedną z najważniejszych bitew w historii Europy. Geniusz, wizjoner i bohater, a jednocześnie nerwus z ciętym językiem oraz gorzkim dowcipem. Postać Józefa Piłsudskiego warto poznać, przekonali się o tym podopieczni naszej świetlicy szkolnej.

Więcej…

 

Świetlica szkolna jest jedną z najbardziej popularnych form opieki nad dzieckiem. Oprócz funkcji opiekuńczej odgrywa ważną rolę w procesie dydaktyczno-wychowawczym. To miejsce, w którym uczniowie mogą odrobić zadanie domowe, pobawić się z rówieśnikami oraz rozwijać swoje pasje i zainteresowania. W naszej świetlicy organizowane są zajęcia uwzględniające indywidualne potrzeby edukacyjne oraz rozwojowe dzieci - warsztaty plastyczne, wokalne, teatralne i kulinarne; zajęcia integracyjne i ruchowe; lekcje tematyczne; spotkania z ciekawymi osobami.

Więcej…

 

Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej podjęli się niezwykle trudnego zadania - napisania i zilustrowania autorskiej książki. Młodzi twórcy mieli mnóstwo ciekawych pomysłów, wykazali się talentem plastycznym oraz dużą wyobraźnią. W efekcie powstały piękne i mądre opowiadania.

Więcej…

 

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas III e oraz III g przygotowali w świetlicy szkolnej program słowno-muzyczny zatytułowany: ,,Ojczyznę kochać trzeba i szanować". Podczas występu dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne: ,,Wojenko, wojenko", ,,Przybyli ułani" i ,,Panienki posłuchajcie". W programie nie zabrakło rysu historycznego przedstawiającego najważniejsze postaci i wydarzenia polityczne, które doprowadziły do powstania wolnej i suwerennej Polski.

Więcej…

 

Od 24 do 27 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie kadry pedagogicznej w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ „FOCUS": Developing Learning, Life and Interpersonal skills through a new Form – teaching CUrricula for Secondary students. W spotkaniu brało udział dwunastu nauczycieli i dyrektorów ze szkół partnerskich z Danii, Rumunii oraz Grecji. Przybyli goście prowadzili zajęcia z młodzieżą, brali udział w wykładach m.in. na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz pogłębiali wiedzę o naszym regionie podczas wycieczek i wizyt studyjnych.

Więcej…

 

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych panie bibliotekarki wraz z wychowawczynią klasy III d szkoły podstawowej, panią Elżbietą Pikor zorganizowały Wieczorek Poetycki połączony ze spotkaniem integracyjnym. 27 października 2017 r. w godzinach popołudniowych do biblioteki przybyli uczniowie wraz z rodzicami i babciami. Mama jednej z uczennic - pani Katarzyna, przygotowała małą niespodziankę. Specjalnie na tę okazję napisała wiersz, który odczytała na początku spotkania. Oto jego fragment:

Więcej…

 

Gra w szachy to fantastyczna forma rozrywki, która pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny oraz społeczny dzieci i młodzieży. „Królewska gra" poprawia koncentrację, zwiększa cierpliwość i wytrwałość, doskonali pamięć oraz umiejętność analitycznego myślenia. Uczy odpowiedzialności i zdrowej rywalizacji.

Więcej…

 

25 października 2017 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim. Część artystyczną przygotowały wychowawczynie klas I - Agnieszka Janik, Elżbieta Szajna, Grażyna Mularska i Barbara Szafran. W trakcie występu pierwszoklasiści pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odgadywali zagadki. Swoją wzorową postawą i dużym zaangażowaniem udowodnili, że są gotowi, by stać się prawdziwymi uczniami.

Więcej…

 

21 października br. w Liceum Sióstr Prezentek w Rzeszowie odbyła się XV edycja Konkursu Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej „Laudate Deum" w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II. Ponad 200 wykonawców z Rzeszowa i okolic prezentowało utwory w języku polskim, angielskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim i po łacinie. Jury wyłoniło najlepsze wykonania w każdej z 6 kategorii.

Więcej…

 
Croatian Danish English German Hungarian Italian Latvian Lithuanian Portuguese Romanian Slovak Spanish Turkish Ukrainian
Programy

logo-program-llp-pl-wykadrowane kopiowanie

alardlabio-778x300

bezpieczne wakacje 180 150

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


logo


swiss contribution


projektor

przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 6latek logo

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

baner3

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj149
mod_vvisit_counterWczoraj372
mod_vvisit_counterTen miesiąc4624
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11518

Aktualnie: gości 42 połączonych
Twoje IP: 107.20.120.65
 , 
Dzisaj jest: 14 Gru, 2017