11 listopada 1918 roku – ta data zajmuje w naszej świadomości szczególne miejsce. Po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada jest naszym świętem narodowym. Jest to dzień wolny od pracy. Odbywają się natomiast uroczyste msze święte, parady wojsk, patriotyczne śpiewy.
W związku z obchodami 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli, pań: Małgorzaty Reguły, Justyny Haligowskiej i Hanny Rzeszutek przygotowali i zaprezentowali 10 listopada program słowno – muzyczny, aby wspólnie uczcić to narodowe święto. Była to krótka lekcja historii. Narratorzy, recytatorzy i aktorzy przypomnieli najważniejsze fakty z historii Polski – począwszy od powstania państwa polskiego w X wieku, przyjęcia chrześcijaństwa przez Mieszka I, poprzez lata panowania władców z dynastii Piastów i Jagiellonów, trzy rozbiory naszego kraju, aż do zakończenia I wojny światowej i dnia 11 listopada 1918 roku. Program słowno – muzyczny został wzbogacony o prezentację multimedialną ukazującą historię naszego państwa od roku 1795 – III rozbioru Polski do roku 1863 – wybuchu Powstania Styczniowego. Całość została uświetniona występem zespołu muzyczno – wokalnego z naszej szkoły, który zaprezentował wzruszające pieśni patriotyczne – „Pisk Białego Orła" i „Szybuj Orle". Dopełnieniem tej niezwykle podniosłej uroczystości był występ uczennicy Mai Zając, która wykonała przepiękny utwór z repertuaru Marka Grechuty pt. „Ojczyzna".
Uczniowie naszej szkoły brali również udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w sobotę - 11 listopada w Głogowie Młp. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Młp., następnie pochód udał się pod Pomnik Poległych za Wolność i Niepodległość Ojczyzny, gdzie złożono wieńce i miały miejsce przemówienia władz gminy. Uroczyste obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości pokazują, że istnieje w nas świadomość i duma z tego, iż jesteśmy Polakami.

Małgorzata Reguła - nauczycielka

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj174
mod_vvisit_counterWczoraj178
mod_vvisit_counterTen miesiąc6948
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc17214

Aktualnie: gości 20 połączonych
Twoje IP: 44.221.66.130
 , 
Dzisaj jest: 16 Cze, 2024