logotipo tbox black background

Nowoczesna szkoła, wykwalifikowani nauczyciele i stosowane podczas lekcji metody aktywizujące nie dają gwarancji, że nauka będzie efektywna, a dziecko będzie chciało się uczyć. Aby uczeń rozwijał się poprzez nauczanie, musi tego chcieć, musi posiadać motywację do pracy zarówno na lekcjach, jak i w domu.
Cieszymy się, że w bieżącym roku szkolnym nasza szkoła została zaproszona do współpracy w ramach projektu Erasmus+ „T-BOX", który został stworzony dla nauczycieli i ma na celu opracowanie innowacyjnych narzędzi edukacyjnych wspierających pracę w klasach V-VII.

Dziesięć instytucji edukacyjnych z Hiszpanii, Danii, Bułgarii, Portugalii i Polski przez dwa lata opracuje „T-Box" – zestaw kilkudziesięciu kart zawierających opisy krótkich aktywności do wykorzystania w klasie. Celem działań będzie zwiększenie i utrzymanie wysokiego poziomu motywacji uczniów. Aktywności te zostaną podzielone na kategorie, reprezentujące różnorodne obszary kształcenia. Nasza szkoła będzie odpowiedzialna za przygotowanie kart w obszarze „Express It", w których znajdą się elementy dramy, ekspresji plastycznej, muzycznej lub tańca. W oparciu o zestaw zostanie stworzona aplikacja mobilna T-BOX, zawierająca funkcje takie jak ocena i dodawanie linków. Nadzór nad tym zadaniem sprawować będzie nasz partner, firma Danmar Computers z Rzeszowa. Narzędzia edukacyjne będą współtworzone przez naszą placówkę, pilotowane, a następnie wykorzystywane w pracy z dziećmi po to, by wyzwolić ich naturalną ciekawość poznawczą, podnieść motywację do działania i pokonywania trudności, pobudzić kreatywność i wypracować umiejętność koncentracji.
„T-Box" to drugi projekt Erasmus+ realizowany obecnie w Szkole Podstawowej w Głogowie Małopolskim. Jego całkowity budżet wynosi 192907 euro, z czego nasza szkoła otrzyma 11 482 euro. Środki pochodzą z funduszy Unii Europejskiej.

 

 

Sabina Malik, koordynator

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj173
mod_vvisit_counterWczoraj178
mod_vvisit_counterTen miesiąc6947
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc17214

Aktualnie: gości 22 połączonych
Twoje IP: 44.221.66.130
 , 
Dzisaj jest: 16 Cze, 2024