Podjęcie przez ucznia mądrej i trafnej decyzji dotyczącej wyboru zawodu jest bardzo ważne, gdyż decyduje o jego przyszłym życiu, o jego szczęściu, zadowoleniu i satysfakcji z wykonywanej pracy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, po raz 16 w Szkole Podstawowej w Głogowie Młp. zorganizowano Gminne Targi Edukacyjne, których głównym celem było zapoznanie młodzieży z ofertą i wymaganiami stawianymi przez szkoły średnie.
Impreza odbyła się 8 marca, uczestniczyli w niej uczniowie klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum z placówek oświatowych z terenu naszej gminy. Zaproszenie na organizowaną uroczystość przyjęło dziewiętnaście szkół średnich z Rzeszowa i okolic. Gośćmi byli reprezentanci szkół różnego typu: liceów, techników, szkół branżowych. By zachęcić uczniów do podjęcia nauki w murach swojej szkoły, każda placówka starała się przedstawić siebie w sposób barwny i atrakcyjny. Przygotowane dla uczniów informacje dotyczyły warunków nauki, istniejących kółek zainteresowań, zajęć pozalekcyjnych, możliwości współpracy z zagranicznymi szkołami, realizacji projektów edukacyjnych. Podczas targów młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół na rok szkolny 2019/2020 oraz z zasadami i warunkami przyjęcia do określonej placówki.
Prezentowanie ofert przybierało formy od prezentacji multimedialnej po pokazy praktycznych umiejętności: kulinarnych, fryzjerskich, kosmetycznych i dekoracyjnych. Targi edukacyjne przyniosły wymierne efekty. Uczniowie otrzymali niezbędne informacje, mieli przy tym możliwość bezpośredniej rozmowy z nauczycielami i przedstawicielami uczniów, którymi niejednokrotnie byli absolwenci naszej szkoły. Organizacja Targów Edukacyjnych jest jednym z elementów prowadzonej w szkołach edukacji zawodowej mającej na celu przygotowanie młodzieży do podjęcia decyzji związanej z wyborem dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Beata Dyrda – Guzior pedagog szkolny

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj28
mod_vvisit_counterWczoraj725
mod_vvisit_counterTen miesiąc28
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15064

Aktualnie: gości 14, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 3.233.219.103
 , 
Dzisaj jest: 01 Cze, 2023