Mówił prosto wielkie rzeczy
W lustrze prawdy
Odbijające rzeczywistość
Czyniąc znak krzyża
Ludziom obojętnym
Przywrócił wiarę
Prymas
Wielki człowiek

Patron naszej szkoły - błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński - to Wielki Polak o wielkim duchu. Jeden z najważniejszych ludzi w dziejach Polski, którego spuścizna znacznie wykracza poza ramy kościoła. Przeciwnik komunizmu, nękany przez aparat bezpieczeństwa, represjonowany, więziony. Swoją bezkompromisową postawą przyczynił się do upadku systemu. Nie potrzebował telewizji ani radia, żeby słuchały go miliony. Jego przesłanie trafiało do serc i umysłów Polaków. Często powtarzał, że „Czas to miłość!(...) Całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości". Nawoływał do oddziaływania miłością w rodzinie, w domu, w pracy, wśród przyjaciół, na wakacjach, wszędzie. Tak, aby zacząć przemieniać świat od siebie, od najbliższego otoczenia. Nie łatwo jest nauczyć się takiej służby i takiej wiary. Można jednak, znając żywe i mocne świadectwo tego człowieka, stawiać je za wzór postępowania. Patronat tak wyjątkowej osoby, to wyzwanie dla nas – nauczycieli i uczniów. Świadomi obowiązków jakie spoczywają na nas, wierzymy, że godnie możemy realizować ideały, w które wierzył nasz Patron.
27 maja cała społeczność szkolna wzięła udział w obchodach Dnia Patrona Szkoły. Najpierw uczniowie spotkali się w salach lekcyjnych, gdzie wraz z wychowawcami wspominali życie i naukę Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Następnie udali się do Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej na mszę świętą poprzedzoną programem muzyczno- słownym. Młodzi artyści przybliżyli zebranym postać Kardynała Wyszyńskiego oraz zaprezentowali jego najpiękniejsze sentencje. Występ artystyczny przygotowali uczniowie klasy VIIa: Joanna Golema, Dawid Kuźnia, Izabela Pomykała, Riya Sharma, Gabriela Wyroba oraz Zuzanna Selwa pod opieką nauczycieli mgr Justyny Haligowskiej i mgr Anny Jurek. Oprawę muzyczną przygotowali: Aleksandra Bujak (kl. VIIa), Zuzanna Bujak (kl. VIIc), Riya Sharma (kl. VIIa), Milena Węglowska (kl. VIIe), Judyta Wrona (kl. VIIe), Gabriela Penar (kl. Vb) oraz Benjamin Depa (kl. Vb) pod opieką nauczycieli mgr Hanny Rzeszutek i mgr Barbary Słotarskiej. Dziękujemy za piękny występ!
Po nabożeństwie, laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego realizowanego w ramach projektu "Kardynał Wyszyński Patronem naszej Szkoły", zostały wręczone nagrody i wyróżnia. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Oto wyniki konkursu:
kategoria klasy I-IV:
Miejsce I – Eliza Rusin, kl. IV (ZS Budy Głogowskie)
Miejsce II – Miłosz Chodór, kl. IVd (SP Głogów Młp.)
Miejsce III – ex aequo - Jakub Pawlak, kl. IIIa (SP Głogów Młp.) oraz Julia Białek, kl. IVb (SP Głogów Młp.)
Wyróżnienia: Amelia Tylutka, kl. IVc (SP Głogów Młp.), Maksymilian Lewicki, kl. Ia (SP Głogów Młp.), Zuzanna Skoczek, kl. Ic (SP Głogów Młp.), Lena Mazur, kl. Ia (ZS Budy Głogowskie)
kategoria klasy V-VIII:
Miejsce I – Wiktoria Pyza, kl. VIIb (SP Głogów Młp.)
Miejsce II – Maja Kowalska, k. V (ZS Budy Głogowskie)
Miejsce III ex aequo – Patrycja Adamska, kl. VIIa (SP Głogów Młp.) oraz Milena Bazan, kl. VIIId (SP Głogów Młp.)
Wyróżnienia: Antoni Depa, kl. Vc (SP Głogów Młp.), Dominika Król, kl. VIIIb (ZS Budy Głogowskie), Jagoda Krzyśko, kl. VIIb (SP Głogów Młp.), Natasza Gaweł, kl. Vb (SP Głogów Młp.
Nagroda Dyrektora: Pola Kopeć, kl. VIIb ( SP Głogów Młp.)
Nagroda Dziekana: Nikola Madej, kl. VIIa, (ZS Budy Głogowskie)
Nagroda Burmistrza: Wiktoria Sobolewska, kl. VIIb (SP Głogów Młp.)
Oficjalną część zakończyło złożenie kwiatów przed pomnikiem błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i odśpiewanie hymnu szkoły. Później młodzież przeszła do szkoły, by w salach lekcyjnych kontynuować zajęcia z wychowawcą. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w Gminnym Konkursie Wiedzy Religijnej, który odbył się w sali gimnastycznej.
Obchodom Dnia Patrona Szkoły towarzyszyła atmosfera radosnego świętowania. Uczniowie spędzili miły dzień w gronie szkolnych przyjaciół integrując się z całą szkolną społecznością. Dziedzictwo Kardynała Stefana Wyszyńskiego – to konkretny dar, skarb naszej kultury. Patrząc na postawę Prymasa - niestrudzonego obrońcy godności każdego człowieka - nie ma wątpliwości, że z jego przykładu i z jego nauki czerpać mogą całe pokolenia.

Justyna Haligowska
nauczycielka języka polskiego

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj288
mod_vvisit_counterWczoraj725
mod_vvisit_counterTen miesiąc288
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15064

Aktualnie: gości 10 połączonych
Twoje IP: 44.192.79.149
 , 
Dzisaj jest: 01 Cze, 2023