W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie Eko-Szkoła 2022, którego ideą było promowanie postaw proekologicznych oraz pobudzanie uczniów do aktywnego działania na rzecz środowiska. Uczniowie uczestniczyli w różnych akcjach, m.in. w sprzątaniu Świata zorganizowanym pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę" oraz w Dniu Ziemi.
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej oraz uczniowie należący do Szkolnego Koła Ekologicznego od grudnia 2021 do marca 2022 dokarmiali ptaki zimujące w naszym kraju.
W szkole podjęto również inne działania proekologiczne. W kwietniu zorganizowano konkurs „Ekologia oczami dziecka", który skierowany był do uczniów klas I-III. Po jego rozstrzygnięciu na parterze w budynku B pojawiła się wystawa ekologiczna utworzona z prac pokonkursowych.
Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły w świetlicy przeprowadzono warsztaty na temat pszczół. Dzieci dowiedziały się o roli tych owadów w ekosystemach oraz jakie środowisko jest pszczołom przyjazne, a co stanowi dla nich zagrożenie. Ponadto w klasie VIIa, VIIb, VIIc oraz VIId na lekcjach biologii odbyły się warsztaty pt. „Dajemy drugie życie odpadom". Siódmoklasiści tworzyli modele układu pokarmowego z różnych niepotrzebnych w domu rzeczy. Tym sposobem „śmieci" dostały drugie życie.
Poprzez wszystkie te działania wielu uczniów uświadomiło sobie, że mają wpływ na środowisko, a dzięki ich zaangażowaniu oraz nauczycieli koordynatorów nasza szkoła uzyskała tytuł Eko-Szkoły 2022.

Natalia Pado
nauczycielka biologii

 

facebook biblioteka

Dziennik

for-fb-synergia-logo kopiowanie

 

Programy

eu flag-erasmus vect pos kopiowanie

alardlabio-778x300

 logo szkola z klasa poziome transparent
eduscience


swiss contribution


przechwytywanie

Polecane strony

bip1

 

 um

mgdk

baner zg

 

 

 men

oke

 cke

 kuratorium

 wyszynski

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj246
mod_vvisit_counterWczoraj1106
mod_vvisit_counterTen miesiąc10529
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc17214

Aktualnie: gości 101, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 3.236.142.143
 , 
Dzisaj jest: 22 Cze, 2024