W sobotę odbył się Finał Nadziei Olimpijskich w Warszawie na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. To były profesjonalne zawody dla dzieci. Finaliści, dokładnie 576 osób, zostali wyłonieni w szesnastu zawodach eliminacyjnych, które we wrześniu odbyły się we wszystkich województwach.
Weronika Gwóźdź i Jakub Zaborski zawodnicy Głogovii Głogów reprezentowali województwo podkarpackie i Miasto i Gmina Głogów Małopolski w dwuboju lekkoatletycznym. Weronika zajęła 26 miejsce na prawie 150 dziewczynek z całej Polski w dwuboju (skok w dal i 60m) i Jakub był 63 na 115 punktujących w dwuboju chłopców (również skok w dal i 60m). Serdecznie gratulujemy!

Młodzież miała okazję poznać wielkie gwiazdy polskiej lekkiej atletyki, którzy zachęcali do uprawiania sportu. Ambasadorką „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich 2022" została Małgorzata Hołub-Kowalik, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska z Tokio.
W sobotę w Rzeszowie przy okazji maratonu rzeszowskiego odbyły się biegi młodzieżowe. Najlepiej spisali się Weronika Dąbrowska wygrywając w roczniku dziewczynek 2009-2008, Zuzia Żabczynska była 4 tym biegu (dekoracja była a 6najlepszych) i Leo Siuda który zajął 3 miejsce. Na podium, stanęła także Matylda Kowal, pani trener dziecięcej sekcji lekkiej atletykiGłogovii. BRAWA dla wszystkich.
Niewątpliwie, to wielka frajda brać udział w takich wydarzeniach. Zapraszamy zainteresowane dzieci i młodzież na zajęcia z lekkiej atletyki prowadzone przez Głogovię Głogów we współpracy z naszą szkołą. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek (od 15.00) i piątek (od 17.00) w okresie jesienno – zimowym w szkolnej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Głogowie Młp. Zawodnicy przygotowują się do zawodów podczas regularnych treningów z olimpijką Matyldą Kowal.