dscn3721Dnia 05.12.2013r. w Zespole Szkół w Głogowie Młp. odbył się gminny finał Turnieju Wiedzy i Sprawności „Razem po sukces".
W rozgrywkach brały udział klasy gimnazjalne, z czterech gimnazjów działających na terenie gminy, które zwyciężyły w eliminacjach szkolnych:
• Zespół Szkół w Budach Głogowskich reprezentowała klasa III
• Zespół Szkół w Głogowie Młp. reprezentowała klasa III a
• Zespół Szkół w Przewrotnem reprezentowała klasa III a
• Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej reprezentowała klasa III a

W konkurencjach sportowych oraz turnieju wiedzy rywalizowały ze sobą sześcioosobowe drużyny wytypowane z każdej z klas. Zawodnicy odpowiadali na pytania z pięciu dziedzin: literatura i nauka o języku, przyroda, sztuka, historia i nauki społeczne oraz misz - masz, z których wybierali 2 pytania za 3 lub za 2 pkt. Po udzieleniu odpowiedzi na pytania z każdej kategorii, drużyny sportowe rozgrywały konkurencje sprawnościowe. Nad sprawnym i prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury, któremu przewodniczyła pani Agnieszka Bieniek, pozostałymi członkami byli eksperci z każdej z reprezentowanych szkół; pani Lucyna Kluzińska, pani Elżbieta Kaszuba, pani Agata Płonka, pani Katarzyna Dziedzic, pan Tomasz Kaczyński, pan Michał Padwiński. Jury przyznawało dodatkowe punkty za doping dla swojej drużyny oraz za przygotowaną prezentację promującą zdrowy styl życia (1-4 pkt.)
W turnieju zwyciężyła klasa III a z Zespołu Szkół w Przwrotnem uzyskując 39 punktów. Drugie miejsce zajęła klasa III a z Zespołu Szkół w Głogowie Młp. z wynikiem 37 punktów. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa III z Zespołu Szkół w Budach Głogowskich z 25 punktami. Czwarte miejsce przypadło klasie III a z Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej z wynikiem 18 punktów.
Młodzież gimnazjalna przygotowała się solidnie i rzetelnie, uczniowie wykazali się inwencją i pomysłowością. Atmosfera turnieju była gorąca, przepełniona duchem walki i rywalizacji, zgodnej z zasadami fair – play.
Turniej został zorganizowany w ramach Gminnej Kampanii Profilaktycznej „Ja i moi przyjaciele".